Kanadalı turistin hayatını ağaç kurtardı

Bu haber 01 Ekim 2014 - 0:02 'de eklendi ve 447 kez görüntülendi.

senattoooYamaç paraşütü pilotu 100 metreden ağacın üzerine düştü.

Haber Merkezi

Fethiye Babadağ’da yamaç paraşütü ile tekli uçuşa geçen Kanadalı pilot, havalandıktan kısa süre sonra 100 metre yükseklikte paraşütü kapanınca bir ağacın üzerine düştü. Ağaç sayesinde hayata tutunan pilot, tedavi altına alındı.
Edinilen bilgilere göre; Ölüdeniz’de tatilini geçiren 41 yaşındaki Kanadalı Brett Morgan Hozlett, Babadağ’ın 1800 metrelik pistinden uçuşa geçtikten sonra Babadağ’ın üzerinde dolaşırken bir anda paraşütü kapandı. Yaklaşık 100 metre irtifa kaybederek düşen Kanadalı paraşüt tutkunu şans eseri bir ağacın üzerine düşerek yaralandı. Gökyüzünden kazayı gören diğer paraşüt pilotları durumu hemen Babadağ’da konuşlu UMKE ve sağlık ekiplerine bildirdi. UMKE ve sağlık ekipleri halat yardımıyla Babadağ’ın sarp ve kayalıklarından güçlükle yaralı paraşütçünün bulunduğu yere ulaştı. Ekipler bir ağacın üzerinde buldukları Kanadalı turisti ağaçtan güçlükle indirip ilk yardım tedavisi yapıp sedyeye aldı. Ekipler Kanadalı turisti yine sarp ve kayalıklardan güçlükle ambulansa kadar ulaştırdı. Burada 112 acil ambulansa alınan Kanadalı yaralı pilot Fethiye Devlet Hastanesine kaldırılıp tedavi altına alındı.
UMKE ekip sorumlusu Mustafa Eren ihbarı aldıktan sonra önce 1800 pistine çıktıklarını oradan halat yardımıyla yaklaşık 100 metre aşağıya inerek yaralıya ulaştıklarını söyledi. Eren, “Kanadalı olduğunu öğrendiğimiz turist ağacın üzerine düşerek şans eseri hayatta kaldı. Ağaç Kanadalı turistin hayatını kurtardı. Biz ekip olarak ağaçtan yaralı turisti indirip hastaneye ulaştırdık” ifadelerini kullandı.
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.