Kamyon Şoförlüğünden İşadamlığına Gelen Özcan Özen « Hamle Gazetesi

Kamyon Şoförlüğünden İşadamlığına Gelen Özcan Özen

Bu haber 09 Haziran 2016 - 0:51 'de eklendi ve 1.126 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Yatağanlı Özcan Özen kamyon şoförlüğünden işadamlığına kadar yükseldi. Uzun yıllar il genelinde bir kamyonla yıllarca çalışıp bugün ise bunun meyvesini yemesini bildi ve ilçenin sayılı işadamlarından oldu. Mütevazı bir yapıya sahip olan işadamı Özcan Özen bugün ise çok sayıda iş makineleri, kamyon ve tırların haricinde değişik türde araç ve gereçlerin yanı sıra kum, çakıl ve kayrak fabrikalarının sahibi oldu. Yıllardan bu yana yatağan Kamyoncular ve Nakliyatçılar Kooperatifinin üyeliği de yapmış. Geçtiğimiz günler içinde yapılan seçimde Yatağan Kamyoncular ve Nakliyatçılar Kooperatifi’nin başkanlığına seçilmiş. Çalışkan renkli bir işadamıdır. Kendisi garibanlıktan geldiği için yanında çalışan onlarca işçisi tarafından işadamı Özcan Özen, baba Özcan olarak anılmakta.

Sevgili okurlarım, yöresinde hayırseverliği ile tanınan Özcan Özen şimdi bir de 130 kamyonlu dev bir kooperatifin başkanlığına getirilmesi kendisi açısından bir hayli zor olacağa benzer. Nakliyatçılık yapmış olduğu yıllarda Türkiye genelinde çok sayıda nakliyatçıyla birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi Yatağan Kamyoncular Birliği açısından ayrı bir güzellik olduğunu söyleyebilirim. Nedeni ise yurdun değişik yerlerinde bulunan nakliyatçılar bu kez Yatağan Kamyoncular ve Nakliyatçılar Birliği ile iş teması içinde olacak. İl genelinde bilhassa köylere yapmış olduğu maddi ve manevi yardımlarla adını hayırsever bir işadamı olarak andıran Özcan Özen o kadar yoğun işlerinin yanı sıra şimdi bir de kooperatife ait 132 üye 250 araç kamyon ve tır sahipleri ile de ilgilenecek.

Sevgili okurlarım, Yatağan Kamyoncular ve Nakliyatçılar Kooperatifi başkanı işadamı Özcan Özen Muğla il genelinde sosyal demokratlığı ile anıldığı gibi çok sayıda da eş ve dostu bulunmaktadır. Bunun da tek nedeni Sayın Başkan’ın kendisinden kaynaklanan efendilik ve saygınlığıdır. İşte o nedenle de sevilen bir sima olması Yatağan Kamyoncular ve Nakliyatçılar Kooperatifi Başkanlığı’na seçilmesi oldu. Biz de diyoruz ki Başkan Özcan Özen’in iş hayatında nasıl başarılı olduysa Kamyoncular ve Nakliyatçılar Kooperatifi’nde de başarılı olacağına inanıyorum sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.