Kamu-Sen’den kınama « Hamle Gazetesi

Kamu-Sen’den kınama

Bu haber 23 Kasım 2015 - 23:36 'de eklendi ve 690 kez görüntülendi.

tes (2)Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Kamu-Sen) Muğla İl Temsilciliği ‘Bayır Bucak Türkmenlerine’ karşı yapılan saldırıları kınadıklarına dair basın açıklaması yaptı.
Verda Kartal
Kamu-Sen Muğla İl Temsilciliği Türkmenlere yönelik gerçekleşen saldırıları düzenledikleri basın açıklaması ile protesto etti.
Sendika binası önünde gerçekleşen açıklamaya Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Aşkın Yıldız ile sendika üyeleri katıldı. Grup adına basın açıklamasını Kamu-Sen Muğla Şube Başkanı Mürsel Özata yaptı.
Bayır Bucak Türkmenlerine yapılan saldırıları kınadıklarını belirten Mürsel Özata, “Hatay’ın güneyindeki Bayır-Bucak Türkmenleri katliam tehdidiyle karşı karşıyadır. Rus uçaklarının ağır bombardımanı ve İran’ın da desteğiyle Türkmen Dağı’nda ilerleyen Suriye ordusu, bölgedeki yüzlerce yıllık Türk varlığına son vermek üzeredir. Vatan toprağını savunan Türkmen kardeşlerimiz, hiçbir IŞİD’linin bulunmadığı bölgeye karşı gerçekleştirilen saldırılar sonrasında geri çekilmek zorunda kalmıştır. İran destekli Suriye Ordusu; Türkmen Dağı’na girmiş, stratejik Gımam Tepesi’nin düşmesiyle ilk adımını attığı Bayır Bucak harekâtında, bölgenin merkezi durumundaki Kızıldağ’ın da Türkmenlerin elinden çıkmasıyla Bayır Bucak genelinde Rusya-Esad hâkimiyeti kurulmuştur. Şu anda 10 bin kadar sivil, bombalardan kaçarak Türkiye sınırına akın ederken 25 bin dolayında Türkmen kardeşimiz de bir katliamla karşı karşıyadır. Soydaşlarımız çok zor durumdadırlar” dedi. ,
Saldırıların amacının Türkiye ile Suriye arasında Türkmensiz bir hat oluşturmak olduğuna dikkati çeken Özata açıklamasına şöyle devam etti:
“Bölücü örgüt ve İsrail’in arzuladığı Büyük Kürdistan emeline biraz daha yaklaşmaktır. Bölgeden çığlıklar yükselmekte, yüreklerimiz yanmaktadır. Yetkililer, Türkmen kardeşlerimize her türlü desteği vermek için bütün imkânları kullanmalıdır. Nasıl ki İran, Şiiler gerekçesiyle bölgede söz sahibi ise Türkiye, Türkmen kardeşlerimiz için sesini yükseltmelidir. Bu aşamada Türkiye, dış politikasını mutlak surette gözden geçirmeli ve değerli yalnızlık politikası yerine, aramızda kan, tarih, dil ve kültür bağı olan tüm kesimleri arkasına alarak yeni bir strateji belirlemelidir. Yanı başımızda tarihin akışını değiştirecek, ülkelerin sınırlarını yeniden belirleyecek olaylar yaşanırken Türk milleti, bu vurdumduymazlığın bedelinin çok ağır olacağını görmelidir. Yüzyıllardır bu bölgeyi yurt edinmiş Türkmen kardeşlerimizin yalnızlığa terk edilmesi, yaşadığı bu topraklardan sürülmesi, ırzlarının ayaklar altına alınması, katledilmesi; vicdanı olan her insanın içini kanatmaktadır. Türk devleti, büyük olacaksa sınırlarımız dışındaki kardeşlerimizle büyüyecektir. Tarih bu sorumluluğu Türkiye Cumhuriyeti’nin omuzlarına yüklemiştir. Bölgede yaşananlara, başta Türk Hükümeti olmak üzere tüm dünya devletleri kısa zamanda müdahale etmeli ve Türkmenler üzerinden Devletimize karşı oynanan bu oyun mutlak surette bozulmalıdır. Türkiye Kamu-Sen ailesi olarak, şehit olan Türkmen kardeşlerimize yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve Türk milletine bir kez daha başsağlığı diliyorum.”
Açıklamanın ardından sendika üyeleri olaysız bir şekilde dağıldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.