Kamu Hastaneler Birliğinden açıklama

Bu haber 14 Ekim 2015 - 0:25 'de eklendi ve 596 kez görüntülendi.

KAMU HASTANELERMuğla Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreterliği, hastanelerde ki değişikler ile ilgili toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıda Murat Himoğlu basın ile bir araya geldi.
Muğla Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinde düzenlenen toplantıda hastane değişikliklerinin yanı sıra, yemekhanede yaşanan bazı sorunlar için açıklama yapan Genel Sekreter Dr. Murat Himoğlu şunları söyledi:
“Özellikle yemekhaneyi paylaşmak istiyorum. Yemekte aynı kaliteyi tutturamıyor olabiliriz veya memur olarak çalışan aşçı o gün hastanede yemekler de düzensizlik aşçı bulamamaktan dolayı o gün listede bulunamayan yemeklerin çıkmaması gibi sorunlar olabilir. Biz bunda niye ihaleye gidelim diye düşündük, çünkü personel memnuniyetinin en önemli kısımlarından bir tanesi yemektir. Maaşının düzgün olması, zamanında alması ikisi karnını doyurabiliyor mu doyuramıyor mu? Yemekhane ortamının düzelmesi bu C blokta ki iyi yemekhanenin geçen sene bakan beyin geldiğinde aldığımız yemekhane. Çelik tabldotların kalkalı çok oldu. Askeriyede bile yok. Bu devletin verdiği 3 çeşit yemekler vardı. Biz kendimiz bunu 4 çeşit yemeğe çıkarttık. Yemekhane için personel boykot yaptı. Bu boykotta personel birinci gün 246 kişi, ikinci gün 364 kişi, üçüncü gün 469 kişi, dördüncü gün 513 kişi, beşinci gün 547 kişi dün ise 668 personel yemekhanede yemek yemiş. Eylem yapmak isteyenler yapabilir. Ama o gün dışarı çıkarmadılar gibi bir şeyler söylemişler öyle bir şey yok.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.