Kamu çalışanlarına iş güvenliği eğitimi « Hamle Gazetesi

Kamu çalışanlarına iş güvenliği eğitimi

Bu haber 26 Haziran 2014 - 2:01 'de eklendi ve 993 kez görüntülendi.

kamucalisanlariÇalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafında ilçe kaymakamları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında bulunan personellere yönelik, iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

Cem Durna

Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından Muğla Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda Kamu kurum ve Kuruluşlarda görevli personellere iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

Eğitime Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Milas Kaymakamı Fuat Gürel ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında bulunan personeller katıldı.

Eğitim programının açılış konuşmasını yapan Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü İlyas Sarıyerli, birinci görevlerinin, işsizlikle mücadele ve istihdamın korunması olduğunu söyledi.

İş sağlığı ve güvenliği kanunu 2012 yılında Türkiye’de ilk kez yürürlüğe girdiğini belirten Sarıyerli, “Kurumumuz İŞ KUR olarak biliniyor ancak kurumumuzun adı Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü olarak geçiyor. Kamu kurumunda çalışan siz arkadaşlarımızda da yaşanıyordur ki bazen zamanla yarışmamız gerekiyor. Bazen yaptığımız yazışmalar nedeniyle yazımızı yanlış yere göndere biliyoruz. Bunun önüne geçmek için biz Çalışma ve İş Kurumu olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tabi ki bu çalışma ile ilgili sendikalar, sendika sözleşmeleri gibi görevleri icra ediyoruz” dedi.

Eğitimde bilgi veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim Uzman Yardımcısı Handan Akarsu ise şunları söyledi:

“İş kazası veya meslek hastalığı dediğimizde maden, inşaat gibi sanayi sektörleri geliyor. Aslında iş kazaları hayatımızın çalışma hayatının olduğu her yerde mevcut olan bir yer. Hiçte azımsanmayacak düzeyde aynı şekilde kamuda da bu böyle. Yılda 172 iş kazasından dolayı ölüm yaşıyoruz. Bunun sadece manevi kaybı yok aynı zamanda hem bireylere hem çalışma hayatına hem ülke prestijine çok büyük zararları var. Bunların önlenmesi içinde bir kanun yayınlandı.”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.