Kampüste 29 Bin fidan

Bu haber 16 Kasım 2013 - 9:46 'de eklendi ve 650 kez görüntülendi.

kabustefidanasure1313545643126413231Üniversite öğrencilerinin tabii mekânlarda eğitim öğretim görmelerini sağlamak için başlatılan ‘5 milyon üniversite öğrencisi için 5 milyon ağaç dikin’ kampanyasının Muğla ayağında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi merkez kampüsünde eğitim ve öğretim gören 29 bin 300 öğrenci için 29 bin 300 fidan toprakla buluştu.
Haber Merkezi
Üniversite öğrencilerinin tabii mekânlarda eğitim öğretim görmelerini sağlamak için başlatılan ‘5 milyon üniversite öğrencisi için 5 milyon ağaç dikin’ kampanyasının Muğla ayağında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi merkez kampüsünde eğitim ve öğretim gören 29 bin 300 öğrenci için 29 bin 300 fidan toprakla buluştu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Muğla orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde Üniversite kampus alanında gerçekleştirilen fidan dikim törenine Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, Üniversite Rektör Yardımcıları, öğrenciler, Emniyet Teşkilatı mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Fidan dikim töreninde konuşan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, bugün 5 milyon fidanın toprak ile buluşacağını belirterek dikilen fidanları Üniversite gençliğine emanet etti. Konuşmaların ardından Vali Mustafa Hakan Güvençer ve Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım Öğrenci Sarayı ile yeni inşa edilen Güzel Sanatlar Bölümü arasındaki alanda fidan dikti. Fidan dikim töreni sonrası ise Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Muharrem ayı nedeniyle fidan dikim törenine katılanlarla aşure dağıtımı yapıldı. Öğrencilere dağıtılan aşureler Vali Güvençer ve Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım tarafından gerçekleştirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.