Kameriye Kilisesi Restorasyon Projesi

Bu haber 24 Haziran 2013 - 21:11 'de eklendi ve 756 kez görüntülendi.

kiliserestoreediliyor1231346846316354632010 yılından bu yana yürütülen Beşi Bir Yerde Projelerisi inanç ve evlilik turizmi alanında Marmaris’te cazibe merkezi oluşturmayı hedefleyen Kameriye Ortodoks Kilisesi’nin restorasyonu için son aşamaya gelindi.
Haber Merkezi
2010 yılından bu yana yürütülen Beşi Bir Yerde Projelerisi inanç ve evlilik turizmi alanında Marmaris’te cazibe merkezi oluşturmayı hedefleyen Kameriye Ortodoks Kilisesi’nin restorasyonu için son aşamaya gelindi. Marmaris Ticaret Odasının Muğla İl Özel İdaresi’ne sunduğu Proje maliyetlerinin karşılanmasına oy birliği ile karar verilmesinin ardından Mimar Taner Kasap tarafından Kameriye Kilisesi’nin röleve, restitüsyon ve restorasyon projeleri hazırlandı. Muğla Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafından projeler onaylandı. Bozburun Belediyesi, Marmaris Müze Müdürlüğü, Muğla İl Özel İdaresi ve Odamızın ortak projesi olan Kameriye’de çalışmaların en kısa sürede başlatılması öngörülüyor.
Ön çalışma olarak 08.06.2013- 09.06.2013 tarihleri arasında Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Muğla Anıtlar Kurulu uzmanlarından oluşan bir ekip Simi Adası’na giderek araştırma ziyaretinde bulundular. Kameriye’nin tarihi, mimari yapısı ve benzer kiliseler hakkında bilgi ve belge toplayan uzmanlar Kameriye Kilisesi Restorasyon Projesi için veri tabanı oluşturdular.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.