Kahvelerde “aile içi iletişim” toplantısı « Hamle Gazetesi

Kahvelerde “aile içi iletişim” toplantısı

Bu haber 18 Haziran 2013 - 10:37 'de eklendi ve 727 kez görüntülendi.

ailesosyalpolitikalar121354213215432Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından İlimiz Merkez Muhtarları ile yapılan toplantıda uygun olan Mahallelerdeki kahvehanelerde Aile İçi iletişim konusunda toplantılar yapılması Muhtarlarla birlikte görüşülüp kararı alınmış ve ilk bilgilendirme toplantısı İlimiz Merkez ilçesi Camikebir Mahallesi Muhtarlığının katkıları ile İnceoğlu Kahvehanesinde yapıldı.
Haber Merkezi
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından İlimiz Merkez Muhtarları ile yapılan toplantıda uygun olan Mahallelerdeki kahvehanelerde Aile İçi iletişim konusunda toplantılar yapılması Muhtarlarla birlikte görüşülüp kararı alınmış ve ilk bilgilendirme toplantısı İlimiz Merkez ilçesi Camikebir Mahallesi Muhtarlığının katkıları ile İnceoğlu Kahvehanesinde yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğünün planlamış olduğu “Evlilik Öncesi Eğitimi” ve “Aile Eğitim Programı”nın uygulamaya konulduğunu, aynı zamanda boşanma sürecinde Aile Danışmanlığı gibi hizmetlerin de aile birliğini korumak amaçlı koruyucu ve önleyici çalışmalar olarak başlatıldığını belirtti. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Akkuzu yaptığı açıklamada “Aile İçi İletişim ile ilgili il merkezimiz ve daha sonra köy kahve hanelerinde toplantılar yapacaklarını, aile içi iletişim ne kadar güçlü olursa o aile ortamında yetişen çocuklarda sağlıklı ve kendine güvenen bireyler olur” dedi.
Çocuk Gelişimcisi Esra Dilek Kadiroğlu tarafından ise sağlıklı ve mutlu bir aile olabilmenin yolunun, sağlıklı iletişim ile gerçekleştiği, sağlıklı iletişim kurulabilmesi için ise dinlemenin ve ben dili kullanmanın önemli olduğunu açıkladı. Kadiroğlu, her evliliğin kendine özel ve özgü olduğu, evliliğin bir takım oyun olduğu, eşlerin birlikte ve baş başa zaman geçirmesinin paylaşımı artırdığı, eşlerin ortak ilgi alanları geliştirerek birbirlerinin olumlu yanlarını görmelerinin sağlıklı bir iletişimin temelini oluşturduğu, iletişimsizliğin eşler arasında samimiyet, yakınlık ve güveni zedelediğini belirtti. En başarılı, mutlu evliliklerde bile çatışmanın yaşanılabileceği belirten Kadiroğlu, “Ancak sevgi, saygı ve samimiyet ile kurulan iletişim sonucu tüm problemler çözüme ulaşır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.