Kahvaltıda bir araya geldiler « Hamle Gazetesi

Kahvaltıda bir araya geldiler

Bu haber 07 Haziran 2016 - 1:22 'de eklendi ve 587 kez görüntülendi.

Kahvaltıda bir araya geldiler  (1)Menteşe Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İşbirliği’nde düzenlenen ‘Dans ve Hareketle Kanseri Unut’ etkinliğine katılan kanser hastası ve yakınları Muğla Kültür Evi’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İşbirliği’nde düzenlenen ‘Dans ve Hareketle Kanseri Unut’ etkinliğine katılan kanser hastası ve yakınları Muğla Kültür Evi’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’te katılımcıları yalnız bırakmadı. Kahvaltıya katılanlar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Kerkez aracılığı ile Başkan Gümüş’e etkinliğe verdiği destekten dolayı Yılın En İyi Belediye Başkanı Oscar heykeli hediye ettiler.

Kahvaltıda etkinliğe katılanlar ile bir araya gelerek sohbet eden Başkan Gümüş, halka dokunan sosyal projeler üretmeye devam edeceklerini söyledi. ‘Dans ve Hareketle Kanseri Unut’ etkinliği ile kanser hastalarının ve yakınlarının kendilerini yalnız hissetmemeleri ve sosyalleşmelerine katkı sağlanmasının hedeflendiğini ve başarılı olunduğunu hatırlatan Başkan Gümüş, “Proje dansın ve fiziksel aktivitenin, kanser tedavisinde ve sonrasında iyileşme sürecine katkı sağladığına dair elde edilen bilimsel verilerden yola çıkılarak hazırlandı. Bende etkinliğe katılarak dans etmiş ve katılımcılarla bir araya gelmiştim. Proje ile çok güzel bir aile ortamı oluştu. Kanser hastalığı sadece hastalığı yaşayanı değil onun ailesini ve etrafındakileri de psikolojik olarak negatif yönde etkiliyor. Amacımız kanser hastalarının, ailelerinin ve yakınlarının yalnız olmadığını onlara hissettirmek. Bu tarz vatandaşımıza dokunan, halkımızın her kesimini birleştiren sosyal içerikli projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Menteşe Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKU) İşbirliği’nde düzenlenen ‘Dans ve Hareketle Kanseri Unut’ etkinliğinin ilk dönemi sona ererken, etkinlikler Eylül ayında yeniden devam edecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.