Kadir Yaraşlı unutulmadı « Hamle Gazetesi

Kadir Yaraşlı unutulmadı

Bu haber 10 Kasım 2015 - 0:50 'de eklendi ve 836 kez görüntülendi.

KADİR YARAŞLI HAVADA ANILDI MUĞLA’DA GEÇEN YIL PARAŞÜT KAZASINDA HAYATINI KAYBEDEN EMEKLİ ÖĞRETMEN KADİR YARAŞLI İÇİN ARKADAŞLARI KAZANIN YAŞANDIĞI SAKARTEPE’DE ETKİNLİK DÜZENLEDİ.Muğla’da geçen yıl Sakartepe’de paraşüt kazasında hayatını kaybeden emekli öğretmen Kadir Yaraşlı için arkadaşları kazanın yaşandığı bölgede anma töreni düzenlediler.

Muğla’da geçtiğimiz yıl Sakartepe’den paraşütle atlayan, ters rüzgâr nedeniyle paraşütünün dolanması sonucu kayalıklara çarparak hayatını kaybeden Kadir Yaraşlı unutulmadı. Yaraşlı anısına Muğla, Aydın ve İzmir’den gelen paraşütçü dostları Sakartepe Dağı zirvesinden paraşüt ile atlayış gerçekleştirdi.
3 Kasım 2014 günü akşam saatlerinde Sakartepe paraşüt pistinden atlayış yaptıktan hemen sonra ters rüzgâr esmesi nedeniyle paraşütü kapanan, yedek paraşütünü açmaya fırsat bulamadan kayalıklara çarpan Kadir Yaraşlı, kayalıklara asılı kalarak hayatını kaybetmişti. Kazanın yaşandığı alanda Muğla, Aydın ve İzmir’den gelen yaklaşık 15 paraşütçü Kadir Yaraşlı’yı andı. Single atlayış yapan paraşütçüler önümüzdeki yıllarda da bu etkinliğin daha da genişletilerek devam edeceğini açıkladılar.
Muğla Yamaç Paraşütü Havacılık Spor Kulübü Derneği Başkanı Cumhur Durmaz, Kadir Yaraşlı’nın kaza sonrası yaşamını yitirdiği Sakartepe’de Aydın, Muğla ve İzmir illerinden gelen Kadir Yaraşlı’nın yakın dostları tarafından anma etkinliği düzenlediklerini söyledi. Durmaz, “Geçen yıl bu hafta içinde Kadir Yaraşlı hocamızı burada paraşüt kazasında kaybetmiştik. Rahmetli Kadir Yaraşlı bu alandan uçmayı çok seviyordu. Bu spor için inanılmaz çaba sarf etti. Kendisinin başarısını herkes biliyor. Kadir Yaraşlı hocamızı anma etkinliğimizi rüzgârın izin verdiği ölçüde gerçekleştirdi. Her yıl bu etkinliği düzenlemek ve Kadir Yaraşlı’yı bu alanda anmaya devam edeceğiz” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.