Kadınlardan meşaleli yürüyüş

Bu haber 10 Mart 2015 - 0:35 'de eklendi ve 472 kez görüntülendi.

kadinblarrMuğla Kadın Platformu üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde akşam saatlerinde Sınırsızlık Meydanı’nda protesto eylemi düzenledi.

İlkay Yıldız

8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeni ile Sınırsızlık Meydanı’nda toplanan Muğla Kadın Platformu üyeleri çalan müzik ile birlikte sloganlar atarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Muğla Kadın Platformu adına açıklama yapan Dilek Gedikoğlu, “Erkek egemen sisteme karşı mücadelemiz devam ediyor. Kadınlar olarak bu yılda taleplerimizi özgürlüğün yolundan yürüyoruz. Bizi paketler ile esnek ve güvencesiz çalışmaya mahkum etmek isteyen, sokakları yasaklayıp bizi eve hapsetmek isteyen, ne giyeceğimizden kaç çocuk doğuracağımıza kadar vücudumuz üzerinde tahakküm kurmaya çalışan kadın katliamlarını meşrulaştırıp tacizci ve tecavüzcüleri koruyan erkek egemen sistem ve Ak Partiye karşı kadınların türkülerini söylüyor özgürlük halaylarımız çekiyoruz. Emeğimize, bedenimize ve kimliğimize sahip çıkmak için 8 Mart’ta mücadele etmeye devam ediyoruz.” Dedi

Açıklamanın ardından yaklaşık 300 kişilik grup yaktıkları meşaleler eşliğinde Menteşe’nin cadde ve sokaklarında sloganlar eşliğinde yürüdüler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.