Kadınlar 7’den 70’e Kur’an-ı Kerim öğreniyor

Bu haber 11 Mart 2015 - 1:40 'de eklendi ve 536 kez görüntülendi.

kadinlarrrSeydikemer’e bağlı Temel Mahallesi’nde yaşayan ve Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyen kadınların talebi üzerine açılan kursta 34 kursiyer katıldı.

Haber Merkezi

Seydikemer’e bağlı Temel Mahallesi’nde yaşayan ve Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyen kadınların talebi üzerine açılan kursta 34 kursiyer katıldı.

Temel Mahallesi Muhtarı Naim Sazcı’nın girişimleri ile köy binasında başlatılan kurs, köylü kadınlar tarafından büyük ilgi gördü. 6 aylık bebeği ile geçici kurs öğreticiliği yapan İlahiyat Fakültesi öğrencisi Ayşe Uysal Erkek, önderliğinde öğrenme seferberliği başlatılan köyde, köylü kadınlar oldukça mutlu. Öğretmenlerinden çok memnun kaldıklarını ve yıllardır kurs açılmasını beklediklerini ifade eden kursiyerler, Seydikemer Müftüsü Ali Can ve Mahalle Muhtarı Naim Sazcı’ya teşekkür ederek müftülükten kursların daimi olarak açılmasını talep ettiler.

34 kursiyerden en yaşlısı olan 67 yaşındaki Ümmühan Kebapçı, kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederken, kursa anneleriyle birlikte gelen küçükler de, kuran öğrenmeye çalışıyor. Öğretici Ayşe Uysal Erkek, kursiyerleri oldukça gayretli ve başarılı bulduğunu kaydederek “Zaten hep hoca istiyorlarmış, bir özlem varmış içlerinde, biz de vesile olduk. Müftülüğümüze başvurduk onlar da görevlendirdiler. İlahiyat okuyorum, burada geçici olarak görev yapıyorum. Allah’ın ilmini öğretmeye çalışıyoruz” dedi.

Muhtar Naim Sazcı da, “Biz belediyemize, kaymakamlığımıza, müftülüğe müracaat ettik.5-6 ay uğraşlarımızın neticesinde en son hocamızı bulduk, odamızı hazırladık 34 öğrencimizle kursumuza devam etmekteyiz, sebep olanlardan Allah razı olsun. Öğrencilerimiz çok başarılı ve kurstan memnunlar. Bizde her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz şuan bir sıkıntımız yok. Bütün mahallelere bu kursların açılmasını ve herkesin faydalanmasını diliyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.