Kadın girişimcilerden başkan Gürün’e ziyaret

Bu haber 11 Temmuz 2013 - 22:26 'de eklendi ve 960 kez görüntülendi.

kadingirisimcilerdengurune123154645213Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, üyeler Mehtap Tölek, Pınar Canan Topuz, Ayten Arslan, Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü yeni projeleri için ziyaret etti.
Haber Merkezi
Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, üyeler Mehtap Tölek, Pınar Canan Topuz, Ayten Arslan, Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü yeni projeleri için ziyaret etti. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz; “Kadın girişimciler olarak 25 üyemiz var. Kadın girişimci sayısını arttırmak istiyoruz. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde gerçekleştireceğimiz Muğla için 100 yılda 100 Kadın projemiz var. Projemizin amacı, 100 yıllık dönemde Muğla’da iz bırakan, adını duyuran kadınları bir kitapta toplamak. Muğla’ya mesleki rolleri gereği hizmet veren ilk kadınlar, kamu ve özel kuruluşların ilk kadın yöneticileri, seçilmiş kadınlar, hayırsever olarak adını duyurmuş kadınlar gibi kriterleri karşılayan her kadın aday olarak gösterilebilir. Başvurular 1 Temmuz- 1 Ekim 2013 arasında yapılacak. Bu konuda sizlerin de desteğini bekliyoruz. Tanıdığınız, bildiğiniz, yaşayan, yaşamayan, aday gösterebileceğiniz kişiler olabilir. Projemizin tanıtımı ve yayılması anlamında da desteklerinizi bekliyoruz” dedi.
Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Toplumlarda erkekler kadar kadınların da yönetime, iş alanlarına katılmaları gerekir. Muğla’da kadın girişimciler olarak yaptıklarınız için sizleri kutluyorum. 100 Yılda 100 Kadın Projeniz için elimizden gelen desteği sizlere vermeye hazırız. Muğla için faydalı işler yapmış, seçilmiş, atanmış, hangi alanda olursa olsun Muğla için emek vermiş kadınlarımızın kitaplaştırılması ve ölümsüzleştirilmesi gurur verici bir proje. Sizleri bu proje için ayrıca kutluyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.