Kadın Çiftçiler çalıştayda

Bu haber 12 Mart 2016 - 0:53 'de eklendi ve 586 kez görüntülendi.

Kadın Çiftçiler Çalıştay’ da (1)Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Potansiyelinin Belirlenmesi projesi İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzün yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediyesi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğünün de yer aldığı projenin çalıştayı yapıldı.

Berna Uçar

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile birlikte yürütülen Kırsal Kalkınma Potansiyelinin Belirlenmesi Projesi saha çalışması ve anket çalışması sonrası yapılan çalıştay, Muğla Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Çalıştaya, Muğla Vali Yardımcıları, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, Belediye yetkilileri İl Kültür Turizm Yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri, birçok paydaş ve çiftçi katıldı.

Çalıştay proje çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafların sergisi ile açıldı. Serginin ardından proje koordinatörü Prof. Dr. Muammer Tuna proje hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Vali Yardımcısı Beyazıt Bestami Alkan, Orman Mühendisi Yücel  Çağlar, Kırsal Kalkınma  ve Kırsal turizm Gönüllüsü Mustafa Bektaş, Boğatepe Köyü Çevre ve Yaşam Derneği Başkanı İlhan Koçulu, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, Isparta Güneykent Belediye Başkanı Fahreddin Gözgün  yapılan örnek çalışmaları anlattılar.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.