Kadın Azmağı’nda şaşırtan görüntü

Bu haber 11 Nisan 2019 - 2:28 'de eklendi ve 970 kez görüntülendi.

Muğla’nın Ula İlçesi’ne bağlı Akyaka Beldesi’nde su samuru ve çeşitli kuş türlerinin yoğun olarak yaşadığı ‘Kadın Azmağı’nın hemen kenarın yapılan ahşap baraka tepkilere neden oldu. Akyaka Mahallesi’nde Kadın Azmağı’nın başlangıç noktası ile restoranların bulunduğu bölgeye konulan ahşap baraka jandarmanın gözetiminde Ula Belediye Başkanlığı ekipleri tarafından kaldırıldı. Ahşap barakanın bulunduğu bölgenin bir vatandaş tarafından Milli Emlak’tan kiralandığı iddia edildi.

Kadir Tamer

Muğla’nın Ula İlçesi’ne bağlı Akyaka Beldesi’nde su samuru ve çeşitli kuş türlerinin yoğun olarak yaşadığı ‘Kadın Azmağı’nın hemen kenarında bir gecede konulan ahşap baraka tepkilere neden oldu. Azmağın hemen kenarında bulunan hazine arazisinin üzerine yapılan

ahşap barakanın kaldırılması amacıyla Ula Belediye Başkanlığı harekete geçti.

Ula İlçesi’ne bağlı Akyaka Mahallesi’nde Akyaka Mahallesi’nde Kadın Azmağı’nın başlangıç noktası ile restoranların bulunduğu bölgeye konulan ahşap barakayı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sosyal medyada bölgenin fotoğraflarının paylaşılması büyük bir tepkiye neden oldu. Ahşap barakanın konulduğu bölgenin hazine arazisi olduğu öğrenilirken, bu alanın bir vatandaş tarafından Milli Emlak’tan kiralandığı iddia edildi. Barakanın hangi amaçla azmak kenarına konulduğu ise belirlenemedi.

Belediye harekete geçti

Kamuoyunda tepkiler üzerine Ula Belediyesi, azmak kenarında bulunan ahşap barakanın kaldırılması için harekete geçti. Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya’nın talimatı ile harekete geçen ekipler jandarma gözetiminde barakanın bulunduğu bölgeye geldi. Vinç yardımı ile bir tıra yüklenen ahşap baraka bölgeden kaldırıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.