Kadem Mete’ye Haksızlık Yapılıyor!

Bu haber 14 Ocak 2019 - 0:12 'de eklendi ve 3.944 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

MSKÜ Eğitim Araştırma Hastanesi‘nin asansörlerini merak ediyor musunuz?

Düşe kalka çalışmaya devam ediyorlar!

Bir kardiyoğun bacağının kırılması ile sonuçlanan asansör “arızasının” ardından Başhekim Yrd. R. Murat Himoğlu tarafından hazırlanıp İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açıklanan basın bildirisinde “Yapılan inceleme sonrasında gerekli bilgi kamuoyu ile paylaşılacaktır” denilmişti.

Paylaşıldı… Doğrusu bu kadar çabuk beklemiyordum!

Geçen Perşembe günü yine Başhekim Yrd. R. Murat Himoğlu tarafından yapılan bilgilendirmede, Beta İnşaat Mühendislik Asansör San, Tic. Ltd. Şti raporuna da yer verilmiş. Asansörlerin Ts EN 81-1 43 standartlarına uygun cE işaretli olarak 05.12.2016 tarihinde yapımlarının tamamlandığı; geçici kabulünün de 04.12.2016 tarihinde gerçekleştirildiği; İlk asansör periyodik kontrolünün Makine Mühendisleri Odası tarafından yapılıp, “yeşil etiketli” olarak çalışmasının uygun görüldüğü belirtilmiş. 26.04.2OI8 tarihli ikinci periyodik kontrolden de “yeşil etiketli” geçildiği ifade edilen raporda “07.01.2019 tarihinde Beta Asansör yetkilileri tarafından yapılan inceleme sonucunda asansör kullanım güvenliği açısından hiçbir eksikliğe ve tamamlanmayan bir imalata rastlanamamıştır.” denilmiş.

xx           xx           xx

Şimdi bu rapordan sonra kim kalkar da “Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 21 asansörü güvenli değil. Kullanmayın.” diyebilir?

Ben diyemem… Bugün “arıza” denilip geçilen sorun, yarın karşımıza Allah göstermesin “ölümlü asansör kazası” olarak karşımıza geldiğinde, biri çıkar “Basına güvenmiştik” derse biz ne diyebiliriz? “Biz de Başhekim Yrd. R. Murat Himoğlu’na güvenmiştik” desek, vicdanımız rahata erer mi?

Buarada Himoğlu da hazırladığı bilgilendirmede, “Talihsiz asansör kazası sonrasında; Muğla Makine Mühendisleri Odası, bağımsız bir asansör firması, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, ilgili asansör firması yetkilileri ve hastanemiz teknik ekibince teşkil edilen komisyon tarafından yapılan detaylı incelemeler halen devam etmektedir” denilmekte. Demek ki asansör kazasının talihlisi de oluyormuş…

Asansör firması “Sorun yok” derken, halen neyin “detaylı incelemesi” yapılıyor, o da şaşırtıcı… Abdestinizden şüpheniz varsa, acaba kıldığınız namaz olur mu?

xx           xx           xx

Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. R. Murat Himoğlu aynı bilgilendirmede, “Bazı basın organlarında çıkan ve amacını aşan haberler üzerine kamuoyunda oluşan tedirginliğin giderilmesi amacıyla, yüklenici Beta Asansör firmasından ivedilikle istenen ve idaremize sunulan teknik rapor ekte olup, sürecin hassasiyetle takip edildiğini basınımız ve vatandaşlarımıza saygıyla duyururuz” ifadesine yer vermiş.

O raporu yukarıda paylaştık. Şimdi bu “amacını aşan haberler” ne demek? Ben ve “gazetecilik” yapan meslektaşlarım Muğlalıları hastaneye isyana mı teşvik ettik?!

– “Eee insanlar asansörleri kullanmaya korkuyor.

İyi işte, daha az arızalanırlar… Şaka bir yana, asansörlerle ilgili kamuoyndan çok, hastane çalışanları tedirgin… Bu tedirginliği giderin. Biz gazetecilerin yaptığı bu… Tedirginliğin giderilmesi… Bizim bilmediğimiz niyeti bozuk arkadaşımız varsa gereğini yapın, genellemeyin…

Benim anlayamadığım, bu bilgilendirmeleri Hastane Başhekimi veya İl sağlık Müdürü değil de neden sayın Himoğlu yapıyor?

Kendisi sağlık hizmetlerinin tek çatı altında toplanmasından önceki dönemde Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri görevini yaparken hastanenin geçici kabulünü yapanlardan biri olduğu için mi?

Asansörlerin ve TOKİ tarafından yapılan ve o ziggurata çıkılır gibi ulaşılan hastanenin geçici kabulleri yapılalı neredeyse iki yıl oldu. Kesin kabul neden yapılmıyor?

xx           xx           xx

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY operasyonunda adresinde yakalanıp gözaltına alınan ve AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete‘nin partide iş verdiği ve Bylock kullanıcısı olduğu anlaşılan Hamza Türkoğlu olayı nedeniyle sosyal medyada adeta bir “yargısız infaz” yaşanıyor…

Kadem Mete’nin ne çok seveni varmış öyle..!

İyilikten maraz doğar dedikleri bu olmalı. İşsiz birini, yeteneklerine de ihtiyacınız olduğundan işe alıyorsunuz, sonra da o gencin suç örgütü üyesi olduğunun anlaşılmasını sağlıyorsunuz ve bu yüzden “taktir edilmeniz” gerekirken kum torbasına döndürülüyorsunuz.

Siyasi rakipleriniz, sevmeyenleriniz mal bulmuş mağribi gibi size saldırıyorlar.

O Bylock kullanıcısı Hamza Türkoğlu bir gün gözaltında tutulduktan sonra tutuklandı ve sanıyorum “FETÖ üyesi” iddiasıyla da hakkında kamu davası açıldı veya açılıyor.

Bu FETÖ üyesini tutuklayanlar ilişkisi olsa İl Başkanı Mete’yi dışarıda bırakır mı?

xx           xx           xx

Kadem Mete eleştirilemez mi?

Bir yerlere seçimle veya atama ile gelen her yönetici eleştirilir. Kadem Mete‘yi en çok eleştirenlerden biri de benim. Bu yüzden tartıştığımız zamanlarda oldu, ama hiç “hasmane” davrandığını görmedim.

Her nereyi olursa olsun yönetenlerde biz gazetecilerin hasmı değil!

Nitekim yazılan çizilenlerle kamuoyunda AK Parti İl Başkanı Kadem Mete‘nin basın danışmanı olarak tanınan Hamza Türkoğlu‘nun Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı‘nın yürüttüğü operasyon sonucu yakalanışını ben de bu köşede kaleme aldım. Eleştirdiğim, sorguladığım noktalar da oldu.

Siyaset ve Basın Danışmanlığı” başlıklı yazımda, Mete‘nin “Bu kişinin FETÖ’cüler tarafından kasıtlı olarak bizim yanımıza gönderildiğini düşünüyorum. İçimize sızmaya çalıştıklarını düşünüyorum” sözünü eleştirdim. “Konya’dan getirinceya kadar Muğla’da gazeteci mi kalmamış?” diye sordum. Şahsın FETÖ’cü olduğunu öğrenip, işten çıkardığında Emniyet‘e neden bilgi vermediğini sorguladım…

O yazımın ardından telefonla arayan Mete yanlış bildiklerimizi ve gerçekleri anlattı…

Gerçekten haksızlık etmişiz. Hala etmeye devam edenler var. Etmeyin…

xx           xx           xx

Operasyonun ortaya çıktığı gün bir arkadaşımızın kendisini aradığını, bilgi alırken “Bu şahsı FETÖ’cüler kasıtlı olarak size göndermiş olabilirler mi?” diye sorduğunu ve kendisinin de “Mümkündür” dediğini, ama bu görüşmenin haberlere “Bu kişinin FETÖ’cüler tarafından kasıtlı olarak bizim yanımıza gönderildiğini düşünüyorum. İçimize sızmaya çalıştıklarını düşünüyorum” diye yansımasının maksadı aşan bir durum olduğunu söyledi.

Şahsın “Basın Danışmanı” olarak Konya‘dan getirilmiş olmadığı gibi, FETÖ’cülerin koleji kapanınca AK Parti‘de işe alındığı iddialarının da maksatlı ve mesnetsiz olduğunu söyleyen İl Başkanı Mete Hamza Türkoğlu Ulalı bir ailenin damadı. Baba, İçmeler Belediyesi’nden emekli ve eski Başkan Zeki Eren ile dost. Zeki beyin ricası ile Marmaris Ufuk Kolleji’nde 14.08.2009’da işe sokulmuş. Ancak nedense işe gitmemi. 4 gün süren sigortası 18.08.2009’da sigortası sona erdirilmiş. Biz bu şahsı 2018’de işe almışız. Ama birileri FETÖ’cülerin koleji kapanınca iş verdiğimizi yazıp söylüyorlar. El insaf, arada 9 sene var.” diye anlattı.

xx           xx           xx

FETÖ üyesi olduğu iddia edilen Hamza Türkoğlu‘nun eşinin FETÖ’cülere ait olduğu anlaşılan özel okulda öğretmenlik yaparken hain darbe girişiminden önce 2015‘de buradan ayrılarak Milli Eğitim‘e geçtiğini ve halen Marmaris‘te görev yaptığını belirten İl Başkanı MeteBu şahıs Koleje işe girdiği halde oraya gitmemiş, Marmaris Bimeks’te işe girmiş. Bimeks arkadaşımız Seyitnur Gün’e aitti. Burayı tasfiye edince ben Vestel mağazası açmak üzere taşınmazı satın aldım.” diyerek şöyle devam etti:

Seyitnur Gün, bana Vestel Mağazamda çalıştırmam üzere iki elemanını gönderdi. Benim elemanım oldular. Biri bir kadın, biri de bu şahıstı. Buarada partide fotoraf, video çekimlerine, internet paylaşımlarına bakan arkadaşımızı da işten çıkartmıştık. Mağazada işe aldığımız şahıs Basın Yayın mezunu çıktı. Basın danışmanı olarak değil, fotoğraf işleri için partiye aldık. 2018’in Nisan ayıydı. Sabıka kaydı temizdi. Sigortasını yaptırdık. O sırada Köyceğiz İlçe Yönetimi’nde Şahan Şahan arkadaşımız istifa etmiş, yeni yönetim atanacaktı. Uzun zamandır yönetime gelenlerin GBT’lerine baktırıyoruz. Bizim bir de şoförümüz vardı. Yönetim üyeleriyle birlikte ikisinin araştırılmasını da istedik. Şahsın Ankara listesinde Bylock kullanıcısı olarak yeraldığı anlaşıldı. Kendisine ihtiyacımız kalmadığını belirtip, partideki işine 11’nci ayın 15’inde son verdik. Artık emniyet gözetimindeydi. O arada bedelli askerlikten yararlanmış. 21 gün askerliğini yapıp geldiği gün yakalandı. Hepsi bu. Buna karşılık günahımı alanlar var. Benim GBT talebim üzerine şahsın Ankara’da değil, Muğla’da olduğu anlaşıldı ve alınması hızlandı. Anlamadan, dinlemeden konuşanları, yazanları, sosyal medyada tezvirat yapanları affetmeyeceğim.

—————————————-                                                                                          —————————————-

GÜNÜN SÖZÜ: İlim ve sanat iltifat görmediği ülkeyi terk eder. (İbn-i Sina)

ÇİVİ
Arkadaşım, “Seçmen listelerini, evinde kaç kişinin ikamet ettiğini kontrol ettin mi?” diye sordu.

Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

——————————————————————————————————————————–

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.