Kadem Mete’ye Galiba Haksızlık Ettim « Hamle Gazetesi

Kadem Mete’ye Galiba Haksızlık Ettim

Bu haber 04 Aralık 2017 - 1:01 'de eklendi ve 4.434 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Önce iki haber… Birinci haber; Av. Emine Dal Kılıçaslan tarafından açılan davada Muğla İdare Mahkemesi, “yol üstü ücretli otopark” uygulamasını durdurdu. Kimse yol üstü otoparka ücret vermek zorunda değil… İkinci haber; Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün bugün Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkıyor. Muğla’nın “Vatandaş Ahmet”i Ahmet Tan Karaosmanoğlu’nun açtığı davanın arkasının gelmesi bekleniyor… Ayrıntıları yarın paylaşırız…

 

xx        xx        xx

Vet. Hekim Yusuf Kayacık kendisinin de bulunduğu ortamda, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete’nin “Muğla’da adam olsaydı ben il başkanı olmazdım” dediğini ortaya attı.

Sağır sultan bile duydu… Başka iddiaları da vardı.

İl Başkanı Mete yazılı basın açıklaması yaparak “Muğla’da adam olsaydı” sözü ile ilgili “Demedim” dedi. Kayacık da aynı gün basın toplantısı düzenleyerek iddiasını sürdürdü.

Ben bu konudaki yazılarımdan birinde “Yusuf Kayacık’a inanıyorum” dedim. Ardından “Muğlalı olduğu için değil…” diye ekledim ve şöyle sürdürdüm:

Artık ‘Muğlalı olamamış’ Rizeli Kadem Mete’yi tanıdığım için Kayacık’ın iddialarının yersiz olmadığını düşünüyorum. Ancak sormadan da arkadaş avcılar edemeyeceğim; sevgili Kayacık bu muhabbet aranızda bir buçuk yıl önce geçtiğine göre, Muğlalılığınız 1.5 yılda mı aklınıza geldi?

Şimdi herkes bu soruyu soruyor:

Kayacık bir buçuk yıl neden bekledi? Muğlalılık bir buçuk yılda mı akla gelir?

 

xx        xx        xx

Aynı soruyu AK Parti İl Başkanı Kadem Mete de soruyor. Kendisiyle geçen perşembe akşamı konuştuk. Gazete basılmıştı… Yoksa “CHP’de De, AK Parti’de De Kılıçlar Çekildi” başlığını taşıyan yazımda yukarıdaki sözler yer almazdı.

İl Başkanı Mete görüşmemizde Kayacık’ın kendisine olan husumetinin nedenini anlattı. O “nedeni” sizinle paylaşamıyorum. MeteBenim O’na ve kimseye husumetim yok” dedi.

Muğla’da adam olsaydı ben il başkanı olmazdım” sözüne geldik. “Ben Muğla’da hem iş yapıyorum, hem siyaset yapıyorum. Böyle bir şey demem için kafayı yemiş olmam lazım.” diyerek, şu ifadede bulundu:

Eğer arkadaşımız Rize’de il başkanı olsaydı ve ifade ettiği gibi ‘Rize’de adam olsaydı ben il başkanı olmazdım’ deseydi oradan dışarıya dik çıkamazdı. Gazetecisiniz, Yusuf beye bir buçuk yıl önce neden bana bir yumruk bile atmamış olmasını sormuyorsunuz? Yalan iddiasını kamuoyu ile paylaşmak için bir buçuk yıl neden beklemiş?

 

xx        xx        xx

İl Başkanı Mete’ye, “O sözü şaka olsun diye söylemiş olamaz mısınız?” diye sordum.

Yanıtı kesin ve netti:

Biz Yusuf beyle birbirimize şaka yapacak kadar samimi olmadık. Ayrıca Yusuf beyin söylediğimi iddia ettiği bu söz şaka olarak dahi söylenebilecek bir söz değil.

Kadem Mete, referandum çalışmaları sırasında Ortaca’da “Ağda yaptırmıyoruz. Biz ne yapalım bacaklarımız kıllı. Türk milletinin bacağı kıllı olur. Türkün, erkeğinin kıllısı Hz. Ali’ye benzermiş. Kadının kıllısı da ayıya benzermiş.” dediğini Genel Merkez’den sorduklarında inkar etmediğini, ağzından çıkanın arkasında durduğunu belirterek şöyle devam etti:

Anadolu’da ‘Türkün, erkeğinin kıllısı Hz. Ali’ye, kadının kıllısı da ayıya benzermiş’ diye söz vardır. Erkek erkeğe bir sohbetti. Gazeteci, kadın yoktu. Uyarına geldi söyledim. Sevdiğimiz bir kardeşimiz kaydetmiş, internette paylaşmış. Gafsa gaf, bunu dedim, ama Yusuf beyin dediğini demedim. Menteşe İlçe Başkanlığı’na aday olacakmış. Muğlalılığı kışkırtmaya çalışıyor. Kirli siyaset yapıyor. Bende Rize kökenli bir Muğlalıyım. Partimin Muğla il başkanıyım. Bana yalan dolanla değil, il başkanlığımı eleştirisi ile gelsin.

 

xx        xx        xx

İnandım mı? Evet inandım…

Keşke O beni değil, ben O’nu aramış olsaydım, dedim.

Bu gün 4 Kasım Pazartesi… Dört gün sonra; 9 Kasım Cumartesi günü Menteşe İlçe Kongresi var.

İlçe Başkanı Veteriner Hekim Tamer Topal Genel Merkezin adayı

Ben hala ihtimal vermiyorum, İl Başkanı adayı olmasını bekliyorum, ama olursa Veteriner Hekim Yusuf Kayacık da partisinin Genel Merkez adayı Tamer Topal’a karşı aday olacak.

İlginç olan Tamer TopalKaradenizli” değil, O da Muğlalı

Hatta şuradan, Menteşe’nin eski Yerkesik beldesine bağlı Yenice’den… Kayacık da Muğlalı… Hatta şuradan Fethiye-Karacaören kökenli olsa da Ula’dan…

Anlaşılacağı gibi 9 Kasım’da Muğlalı iki veteriner hekim karşı karşıya geliyor. Ancak Kayacık meslektaşına değil de İl Başkanı Mete’ye karşı kampanya başlatmış bulunuyor.

Neden?

 

xx        xx        xx

AK Parti İl Başkanlığı, Menteşe İlçe Başkanlığı için Ankara’ya 3 isim önermişti. AK Parti Genel Merkezi üç ismi değişik gerekçelerle geri çevirmiş ve bu defa İl Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Topal önerilmişti. Tamer, uygun görüldü ve Menteşe İlçe Başkanlığı’na atandı.

Acaba diyorum, bizim “İl Başkanı adaylığına oynuyor” diye düşündüğümüz Yusuf Kayacık aslında ilçe başkanı adaylığına oynuyordu da fark mı edemedik!

Ankara’ya önerilen üç ismin içinde yer almadığı ve onların ardından Tamer Topal’ın yerine kendisinin önerilmemiş olması Kayacık ile İl Başkanı Mete’nin arasını daha da germiş olabilir mi?

Olmaması için bir neden yok gibi…

Benim anlayamadığım, Yusuf Kayacık’ın istiyorsa AK Parti Muğla İl Başkanlığı’na, istiyorsa AK Parti Menteşe İlçe Başkanlığı’na Ankara tarafından şimdiye kadar atanmamış olması…

 

xx        xx        xx

Artık bilmeyen yok. Yusuf Kayacık AK Parti’ye bir bakıma dönemin DP Genel Başkanı olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte geldi.

Bu yüzden ve DP’deki ilişkilerinden ötürü Kayacık, Soylu’nun Muğla’daki kadim dostu olarak biliniyor.

Yusuf Kayacık MUTSO Meclis Üyesi’dir. MUTSO Başkanı Bülent Karakuş’un da kadim dostudur. Öyle ki kendisinden söz ederken “kardeşim” der.

MUTSO Başkanı Karakuş şu anda aynı zamanda AK Parti MKYK Üyesi

Keza Kayacık’ın dostlarından Yelda Erol Gökcan da AK Parti Genel Merkez Tanıtım Medya Genel Başkan Yardımcısı

Arkasında böyle bir güç bulunan Kayacık, bir ilçe başkanlığı için partisinin İl Başkanı ile karşı karşıya gelmekle kalmayıp, şimdi de Genel Merkez’in adayı olan meslektaşı Tamer Topal’ın karşısına aday olarak çıkıyor. Akıl alacak gibi değil…

 

xx        xx        xx

Bu Kavga Karakol’da Sonuçlanmaz” başlıklı yazımın altına yapılan yorumlardan biri oldukça ilginçti. Kota Sever imzalı yorum şöyleydi:

Yusuf Kayacık İYİ Parti’ye hazırlanıyor galiba. AK Parti’yi yıpratmak için gayet iyi taktikler, fakat siyaset dilini biraz yükseltmesinde fayda var. Bu kadar agresif ve düşük seviyeden politika ile başka partilere de sığamaz. Devlet büyüklerinin adını münakaşasına refere etmesi de çabası

Yusuf Kayacık İYİ Parti’ye gider mi?

Bilindiği gibi kendisi çok sıkı Demokrat Partililerdendi… Son ana kadar AK Parti ile ilgili demedik bırakmamıştı. Buna rağmen AK Partili oldu ise İYİ Partili de olabilir. Ancak ben Kayacık’ın kardeşi Bülent Karakuş MKYK Üyesi, dostu Süleyman Soylu İçişleri Bakanı iken böyle bir şey yapacağını sanmam. Kayacık’ın ne yapacağını anlamak için bu iki ismin hareketine bakmak lazım.

Malum Milletvekili Hasan Özyer’de iktidar partisini bırakıp dostu Erkan Mumcu ile dip yapmış Anavatan Partisi’ne dönmüştü…

Tabi “Hem bakalım İYİ Parti kabul eder mi?” diye soranlar da olabilir…

 

xx        xx        xx

Bu ayın 9’unda yapılacak olan Menteşe İlçe Kongresi ne olur?

Biraz mızılı geçebilecek olan kongrede, atama İlçe Başkanı Tamer Topal seçilmiş İlçe Başkanı haline gelir…

Evet ben İl Başkanı Mete’ye inanıyorum…

Zaten “Muğlalılık” bir kültürdür ve “politik meze” yapılacak kadar da “hafif” değildir…

Merak etmeyin tarhana aşı yiyen, Ege, Muğla türkülerine kulak veren, Muğla için ter akıtan herkes Muğlalıdır…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI
NEVZAT EMRAH 04 Aralık 2017 / 12:34

USTAD SIZINKI BIRAZ CELISKI OLMADIMI

SORU KADEM BEYE ILK YAZINIZDA NEDEN HAKSIZLIK YAPTINIZ

SORU SIMDI HANGI GELISME OLDUDA KADEM BEYE GALIBA HAKSIZLIK YAPTIM NOKTASINA GELDINIZ

SORU BILGI ALDINIZ TEYID ALDINIZ KADEM BEY GORUSTUNUZ
BUTUN BUNLAR FIKRINIZI DEGISTIRDI ISE
ILK YAZINIZI HAKSIZLIK YAPMADAN ONCE NEDEN BUNLARLA ILGILI
TAM BILGI SAHIBI OLMADAN NEDEN YAZDINIZ

SORU YUSUF BEYLE ILGILI HANGI GELUSMELER OLDUKI
ILK YAZINIZDA
BELLI BIR ORANDA SAVUNUR GIBI YAZDINIZ
BIR HAFTA SONRASI
YUSUF BEYIN İYİ PARTIYE GIDEBILECEĞİNDEN TUTUN
ARKA FONDAKI SIYASI FIGURLARI YAZIYORSUNUZ
BIRAZ KADEM BEYI SAVUNUR
BIRAZ YUSUF BEYI SUCLAR TARZDA
BIR HAFTA SONRA BU DEGISIMIN NEDENINI
ACIKLARSAN SEVINIRIM

SIZDEN RICAM BENI YANLIS ANLAMAYIN
SIZI SUCLAMAK POLIMIGE GIRMEK ASLA NIYETIM DEĞIL
SIZIN 2 YAZINIZIN ARASINDAKI FARKLILIK
BU FARKLILIGIN COK KISA SURELI OLMASI ILGINC GELDI
ISIN OZU YAZILARINIZDAN ALUNTI
RAHMETLI DEMIRELIN DEYISI 24 SAAT SIYASETTE UZUN ZAMAN

Hamle Gazetesi 04 Aralık 2017 / 14:12

Nevzat bey sorularınızın yanıtı yazımda var. Lütfen bir kere daha yavaş ve dikkatli okuyun. Yanıtları bulacaksınız. Saygılar. Özcan Özgür.

salihdemir 04 Aralık 2017 / 16:14

Yol üstü otopark ücretinin idare mahkemesi tarafından durdurulması çok iyi olmuş. İl Genelinde bazı cadde ve sokakların otopark yapılarak ücret alınması yanlış karardı. Adalet yerini bulmuş. Marmaris İlçesinin Atatürk’çü, gerçek CHP’li ve solcu üç meclis üyesinin otopark konusunda Büyükşehir Meclisinde ret oyu vermelerinin doğru olduğu görülüyor. Dava açan Avukat Emine Dal Kılıçaslan’ı kutlarım.

Reşat Öztepe 04 Aralık 2017 / 16:33

Gocuman ; Baştan beri İl Başkanım Sayın Kadem METE ile ilgili tüm yazılanları ve söylenenleri okudum ve takip ettim.Kadem METE Başkanımı çok iyi tanırım . hiç birine katılmadım. siz de haksızlık etmediniz. mertçe objektif yazmaya çalıştınız.sevgi ve saygı.