Kadem Mete’den davet

Bu haber 14 Temmuz 2018 - 2:30 'de eklendi ve 565 kez görüntülendi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 15 Temmuz hain darbe kalkışması sırasında milletin şehit olmak için meydanlara koştuğunu vurgulayarak, “Aziz milletimiz canlarını hiçe sayarak hainlerin kullandıkları tanklara tüfeklere karşı göğsünü siper etti” dedi.
Başkan Mete, Muğlalıları 15 Temmuz zaferinin ikinci yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla’nın her ilçesinde düzenlenecek anma programlarına davet etti.

Muhittin Direk

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere; dönemin Başbakanı Binali Yıldırım, hükümet, meclis ve milletin bütünleşerek tarihte eşi benzeri olmayan bir kahramanlık gösterdiğini kaydeden Mete, “Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın duruşu ve milletimizin iradesiyle, kanlı bir darbe engellendi, suikast boşa çıkarıldı” dedi.
Mete, 15 Temmuz gecesi vatandaşların Marmaris’te Başkan Erdoğan’ın konakladığı otelin önünde suikastçı hainlerin silahlarına karşı adeta etten duvar ördüğünü belirterek, “Her zorluğu, her engeli milletimizin kararlı duruşu sayesinde aştık. 15 Temmuz hain darbe kalkışması sırasında şehit olmak için meydanlara koşan aziz milletimiz canlarını hiçe sayarak hainlerin kullandıkları tanklara tüfeklere karşı göğsünü siper etti. Günlerce devam eden demokrasi nöbetlerimizde sabahlara kadar demokrasi için, birliğimiz için milletimizle birlikte meydanlarda bekledik” şeklinde konuştu.

15 Temmuz gecesi milletin hainlere karşı birleşerek bir kahramanlık destanı yazdığını söyleyen Mete, o gece bütün dünyanın milletimizin asla diz çökmeyeceğini ve boyun eğmeyeceğini bir kez daha anladığını, 15 Temmuz gibi işgal girişimlerine asla fırsat vermeyeceklerini dile getirdi.

Bu coğrafyanın şehitlerimizin kanıyla sulanarak bize emanet edildiğini kaydeden Mete, şöyle konuştu:

Bizler de bu kutsal mirası, bu mukaddes toprakları İnşallah bizden sonraki nesillere daha güçlü bir şekilde teslim etmeye kararlıyız. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Muğlamızın tüm ilçelerinde 15 Temmuz günü demokrasi nöbetlerinin tutulduğu meydanlarda anma programı düzenlenecek. Ben bütün hemşerilerimi 15 Temmuz zaferinin ikinci yılında düzenlenecek bu programlarımıza davet ediyorum. Bu vesileyle 15 Temmuz ve vatanımız için canını feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.