Kadem Mete’den basın açıklaması « Hamle Gazetesi

Kadem Mete’den basın açıklaması

Bu haber 29 Aralık 2017 - 1:16 'de eklendi ve 686 kez görüntülendi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı kadem Mete, parti binasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Mete açıklamasında Genel Merkez tarafından ertelenen Menteşe İlçe kongresinin yapılmayacağını söyledi.

Nazife Taşdelen

Ak Parti Muğla İl Başkanı kadem Mete, parti binasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Mete açıklamasında Genel Merkez tarafından ertelenen Menteşe İlçe kongresinin yapılmayacağını söyledi.

Kongre süreci ve gündemi değerlendirmek için AK Parti il binasında basın mensupları ile bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Kadem Mete konuşmasına CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’nın bir radyo programında sarf ettiği ve hakkında soruşturma açılan sözlerini eleştirerek başladı. Mete; “Biz terör ve teröristle pazarlık yapmayız iş birliği yapmayız. Son yayınlanan KHK ile alınan kararı eleştirenlere şunu sormam lazım. 15 Temmuz gecesi sokaklara inerek vatanını savunan ve bu uğurda 250 şehit ve binlerce gazi veren bu insanlara nasıl hakaret edersiniz. O insanlar canları pahasına demokratik Türkiye Cumhuriyetini savunurken sizler evinizde televizyondan mı izliyordunuz?” dedi.

Açıklamasına partisinin kongre sürecine değinen Mete, “AK Parti olarak 13 ilçemizden biri hariç hepsinde kongrelerimizi tamamladık. Sadece Menteşe İlçe kongresi süresiz olarak ertelenmişti. Tamamlanan kongrelerde altı ilçemizde iki liste ile seçimlere gidildi. Hepsinde de demokrasi şöleni yaşadık. Kazananlar ile kaybedenler birlikte birlik ve beraberlik içindeyiz. Menteşe ilçemizde de kongreye saatler kala Genel Merkez’den gelen yazılı talimatla kongremiz süresiz olarak ertelendi. 22 aralık tarihi itibariyle Tamer Topal arkadaşımız yeni ilçe yönetimi kurmak için görevlendirilmiştir. Kendisi yönetimini en geç 15 gün içinde tamamlayarak Genel Merkezimize onaya sunacak. Genel merkezin onayının ardından il genelinde kongre sürecimiz tamamlanmış olacak. Birçok ilde henüz ilçe kongreleri bile tamamlanmadı ama biz çalışmalarımızı tamamladık. Menteşe ilçesinin atamasının ardından İl Kongremiz için Genel Merkezin belirleyeceği bir takvimle süreç başlayacak. Öncesinde hesaplanan takvime göre 27 tarihinde kongrenin yapılmasıydı. Ancak şahsi kanaatim o tarihe yetişmez. Ben il kongresinin şubat ayı sonlarına doğru yapılmasını bekliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.