Kadem Mete ziyaretlerine devam ediyor

Bu haber 22 Haziran 2018 - 1:01 'de eklendi ve 402 kez görüntülendi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 24 Haziran Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor. Mete, Muğla merkez Menteşe İlçesi’nde ziyaretler gerçekleştirdi.

Sultan Kocakulak

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 24 Haziran Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor.

Ak Parti Menteşe İlçe Başkanı Tamer Topal ve beraberindekilerle Kafaca, Yeniköy, Meke, Muslihittin ve Bağyaka mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Mete, “Muğla’da CHP’li belediyeler var olan köprülerin korkuluklarını yeniledikleri için açılış töreni düzenliyor. Biz ise devasa yatırımlar yapıyoruz görüyorsunuz, Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi, Menteşe Kapalı Spor Salonu gibi, Kapalı Yüzme Havuzu gibi bunları hizmete açtık. Ancak yoğunluktan hala açılış töreni düzenlemedik. Önemli olan vatandaşlarımıza bu büyük hizmetleri sunabilmek” dedi.

Göcek Tüneli’nden neden geçiş ücreti alındığını soran bir vatandaşa Göcek Tüneli’nin 2001 yılından önce o zaman ki hükümetin şuan tüneli işleten şirketle yaptığı anlaşma sonucu yap, işlet, devret sistemiyle yapıldığını aktaran Mete, “Bu bizden önceki hükümetin imzaladığı bir anlaşma. Biz bu tüneli ücretsiz hale getirmek için çok uğraştık. Ancak anlaşma şartları tamamen tüneli işleten şirketin lehine olacak şekilde yapılmış. Bu şirketin Göcek Tüneli’ni 2032 yılına kadar işletme hakkı bulunuyordu. Göcek Tüneli’nin yanına bir de biz tünel yaptık biliyorsunuz. Bununla birlikte yoğun uğraşlar ve pazarlıklar sonucu tüneli işleten şirketin 2032’ye kadar olan işletme süresini 2026 yılına çektik” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.