Kadem Mete seçim sonuçlarını değerlendirdi

Bu haber 03 Nisan 2019 - 1:11 'de eklendi ve 879 kez görüntülendi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, İl Başkanlığında yaptığı basın toplantısında seçim sonuçlarını değerlendirdi. İl Başkanı Mete açıklamasında Ak Parti olarak Muğla’daki en başarılı seçimleri geçirdiklerini belirtti.

Muhittin Direk

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, İl Başkanlığında yaptığı basın toplantısında seçim sonuçlarını değerlendirdi. İl Başkanı Mete açıklamasında Ak Parti olarak Muğla’daki en başarılı seçimleri geçirdiklerini belirtti.

İl Başkanı Kadem Mete açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“AK Parti olarak Muğla’da en başarılı seçimimizi geçirdik. Bilindiği gibi 3 olan belediye sayımızı Cumhur İttifakı ile birlikte Yatağan, Ortaca, Dalaman ve Ula ile beraber 7’ye çıkarttık. Muğla genelinde 13 ilçenin 7’sinde biz başarılı olduk. Gönül isterdi ki tamamını kazanalım büyükşehir belediyesini de alalım başarısız olduğumuz diğer ilçeler nüfus olarak büyük ilçeler olması nedeniyle büyükşehirde istediğimiz sonucu alamadık. Burada şunun altını çizmek istiyorum. Bizim yerel seçimlerde 3 olan belediye sayımızı 7’ye çıkarmamızın nedeni, bizde bulunan belediyelerde yapmış olduğumuz çalışmalarımızdır. Rakamsal olarak örnek vermek gerekirse son 5 yıldır bizim belediyeciliğimiz ile idare edilen Kavaklıdere’deki oyumuz yüzde 51 den 68’e, Köyceğiz’deki oy oranımız yüzde 46’dan yüzde 49’a, Seydikemer’deki oy oranımız ise yüzde 40’tan yüzde 50’ye çıkmıştır. Bu demek oluyor ki Cumhur İttifakı ile yönetilen bu ilçelerde başarılı olmamız halinde önümüzdeki seçimde belediye sayımızı 10 çıkarmak mümkün, büyük şehri almamız mümkün olacaktır. ”

İl Başkanı Mete, “Türkiye genelinde seçim sonuçlarına baktığımızda Muğla olarak başarılı olduk. Tabi ki halkın iradesine saygı göstermek gerekiyor. Bizler kaybettiğimiz yerlerde de oylarımızı çok yükselttik. Bu bizi asla yılgınlığa düşürmeyecektir. Bizler MHP’li kardeşlerimizle beraber önümüzdeki dönemi çok daha iyi değerlendireceğiz. Önümüzdeki ilk genel seçimlerde milletvekili sayımızı arttıracağız. Bizim parti içinde hep vurguladığımız bir gerçek vardı. Seçime kısa bir süre kala, özellikle sosyal medyada aşırı şişirilen anketlerle, düzmece anketlerle Behçet Saatcı’nın oy oranı çok yüksekmiş gibi gösterilip, sanki mevcut belediye başkanı Osman Gürün ile beraber ikisi arasında bir seçim olacakmış gibi bir algı oluşturuldu. Bu algı bize zarar verdi. Meclis üyeliği için yüzde 36-37 oy aldığımız seçimde büyükşehir oylarımız bu nedenle düştü” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.