Kaçakları Sahil Güvenlik kurtardı

Bu haber 01 Kasım 2013 - 9:27 'de eklendi ve 588 kez görüntülendi.

kacaklargocmen1213456123Motoru olmayan tekneyle denizin ortasında terk edilen kaçakları Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı.
Haber Merkezi
Yunanistan’a götürülme vaadiyle kandırılan 10 kaçak göçmen, motoru olmayan tekne ile Datça açıklarında kaderlerine terk edildi. Donmak üzere olan kaçakları, Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı.
Edinilen bilgiye göre; gece saatlerinde rutin devriye görevini yerine getiren Datça Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Marmaris’in Bozburun beldesi açıklarındaki Yeşilova Körfezi’nde bir tekne olduğunu fark etti. 5 metrelik tekneye yanaşan Sahil Güvenlik ekipleri, motoru olmayan teknede donmak üzere olan Suriye uyruklu 10 kaçak göçmeni son anda kurtardı.
Datça Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirilen kaçakların, Yunanistan’a geçmek için organizatörlerle anlaştıkları ancak denizde bir süre seyir ettikten sonra sürat motoruna bağlı olan motorsuz tekneleriyle kaderlerine terk edildikleri ortaya çıktı.
Teknede yapılan aramada bir adet yazar kasa ile bir adet yangın söndürme tüpünden başka bir şey bulunamadı. Kaçakların üzerinde yapılan aramada ise bol miktarda Amerikan doları, Euro, Suriye parası ve Malezya parası ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.