Kaçak yapılar şikayet edilmiş

Bu haber 01 Mayıs 2014 - 21:08 'de eklendi ve 863 kez görüntülendi.

kacakyapilarsikayet61565165165Seçimler öncesinde 6 belde ve 20 köyde yapılan; 250 kaçak inşaat Muğla’ya şikâyet edilmiş!

Haber Merkezi

Yerel seçimler öncesinde Fethiye’ye yeni bağlanan 6 belde ve 20 köyde yaklaşık 250 kaçak yapının vatandaşlar tarafından İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü ile Çevre Şehircilik Müdürlüğü’ne şikayet edildiği ortaya çıktı. İlgili Müdürlüklerin “Seçim öncesinde yoğunluktan dolayı işlem yapamadığı” gerekçesiyle şikayetleri Fethiye Belediyesi’ne gönderdiklerini belirten Fethiye Belediyesi İmar ve Şehircilik İşleri Müdürü Durcan Kaya, özellikle Büyükşehir yasasıyla Fethiye Belediyesi sınırlarına yeni katılan belde ve köylerde kaçak yapıyla ilgili şikayetlerin ağırlıklı olduğunu söyledi.

Kaçak yapılarla ilgili şikâyetlerin ağırlıklı olarak Fethiye’ye yeni bağlanan belde ve köylerde olduğunu ifade eden Fethiye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Durcan Kaya, “Muğla’nın Büyükşehir olması münasebetiyle biz de Muğla’nın en büyük ilçelerinden birsi olan Fethiye Belediyesi olarak yerel seçimlerden sonra Büyükşehir yasası ile yönetilmeye başladık. Seçim öncesi başlanan izinsiz inşaatlar ile ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Muğla İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüklerine ihbar edilen inşaatların iş yoğunlukları münasebeti ile belediyemize seçimden sonraki süre içerisinde takriben 250 izinsiz inşaatın olduğu ihbarı yapılarak belediyemize gönderilmiştir” dedi.

Fethiye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Durcan Kaya konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu yapıların yoğunluğu ilçemize yeni bağlanan belde ve köylerdedir. İlgili Valilik ve Müdürlüklerden gelen bu ihbarlar üzerine yapılmış olan inşaatlar ile ilgili çalışmalar sürdürülmektedir. Bu da seçim sonrası Belediyemizin birleşimi ile birlikte ilgili kurumlar kendi yoğunluklarından dolayı yapamadıkları bu çalışmayı, Belediyemizin üzerine kalmış olması münasebetiyle çalışmaları başlattık” diyerek “Tespit ettiğimiz inşaatlarla ilgili köy yerinde kalan binaların köy yerleşik alanı içerisinde tip projelerden faydalanıp, ruhsatlandırılabilmeleri veya belediye sınırları içerisinde olup da imar planlarına göre inşaat ruhsatı alıp yasal hale gelmesi söz konusu mudur? Değil midir? Bunlarla ilgili tüm inşaatları arkadaşlarımız tek tek inceliyorlar. Bu çalışmalar bittikten sonra tek tek inceleyip, ilgili birimlerden de evrakları ve imar planlarını tedarik edip, hatta bu hafta İl Özel İdaresi’nden arşiv evraklarını alıp, ruhsatlandırılacak olan binaları ruhsatlandıracağız. Ruhsatlandırılamayacak durumda olan binalarla ilgili de kanuni işlemleri devam ettireceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.