Kaçak taşıyan tekne battı

Bu haber 26 Temmuz 2013 - 9:48 'de eklendi ve 674 kez görüntülendi.

kacaklaritasiyanteknebatti123651654131232Yasa dışı yollardan Yunanistan’ın İstanköy Adası’na geçmeye isteyen kaçak göçmenleri taşıyan tekne Bodrum’ın açıklarında battı. Kayıp olduğu iddia edilen 15 kaçak için ekipler seferber oldu.
Haber Merkezi
Yasa dışı yollardan Yunanistan’ın İstanköy Adası’na geçmeye isteyen kaçak göçmenleri taşıyan tekne Bodrum’ın açıklarında battı. Kayıp olduğu iddia edilen 15 kaçak için ekipler seferber oldu. Olay bu sabaha karşı saat 04.00 sıralarında Bodrum’a bağlı Akyarlar köyü Hüseyin Burnu Feneri Mevkisi ile İstanköy (Kos) Adası arasındaki bölgede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; iki ayrı tekne ile yasa dışı yollardan İstanköy Adası’na geçmeye çalışan 40 kaçak göçmen, adaya ulaştığı sırada Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından fark edildi.
İfadelerine başvurulan kaçakların, 15 kaçağın daha bulunduğu üçüncü bir tekneden bahsetmesi üzerine bölgede yapılan aramada teknenin battığı anlaşıldı. Yunan Sahil Süvenlik Ekipleri, durumu Türk yetkililere haber verdi. Teknenin batmış olabileceği düşünülen Bodrum’un 6 mil açığında İstanköy yakınlarındaki Yunan karasularında Türk ve Yunan Sahil Güvenlik ve Bodrum Deniz Arama Kurtarma ekiplerini katılımıyla arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Akyarlar köyündeki balıkçılar da çalışmalara destek veriyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.