Kaçak göçmenleri Sahil Güvenlik kurtardı

Bu haber 11 Nisan 2015 - 0:50 'de eklendi ve 489 kez görüntülendi.

kacakgocmenBodrum’dan 6 metrelik şişme bot ile Yunanistan’ın Kos Adası’na geçmeye çalışan 18 kaçak göçmen Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
Haber Merkezi
Bodrum’dan 6 metrelik şişme bot ile Yunanistan’ın Kos Adası’na geçmeye çalışan 18 kaçak göçmen Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
Edinilen bilgiye göre Akyarlar Koyundan yola çıktıkları tespit edilen aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu toplam 18 kişi Yunanistan’ın Kos Adası’na gitmeye çalışırken Akyarlar açıklarında sahil güvenliği arayarak hayatta kaldı.
Denizdeki hızı zaman zaman saatte 90 kilometreye kadar ulaşan fırtınada 6 metrelik şişme botla mahsur kalan Afganistan uyruklu kaçaklar TCSG 1 Numaralı Sahil Güvenlik Botunun yetişmesiyle son anda kurtarıldı.
Fırtınada oluşan dalgalar yüzünden yaklaşık 2,5 saat süren bir çalışma ile Sahil Güvenlik Botuna alınan kaçaklar Bodrum’a getirildi. Islanan ve soğuktan üşüyen kaçaklara battaniye ve sıcak içecek verildi.
Sahil Güvenlik ekiplerinin incelemesinin ardından yabancılar şubeye teslim edilecek kaçak göçmenlerin uyruklarının belirlenmesinin ardından gerekli yasal işlemin uygulanacağı öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.