Jinan-Marmaris ticari işbirliğinde imzalar atıldı « Hamle Gazetesi

Jinan-Marmaris ticari işbirliğinde imzalar atıldı

Bu haber 17 Mayıs 2013 - 18:54 'de eklendi ve 725 kez görüntülendi.

marmaristicarianlasma1321316546Marmaris Belediyesi, kardeş şehri Çin’in Jinan kenti ile ekonomik-ticari işbirliğine imza attı.
Haber Merkezi
Marmaris Belediyesi, kardeş şehri Çin’in Jinan kenti ile ekonomik-ticari işbirliğine imza attı. İmza törenine Jinan Belediyesi çevre ve şehircilik birimlerinden gelen temsilciler ile Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri katıldı. Törende Jinan Belediyesi’nin çevre ve şehircilik alanında yaptığı yenilikleri gösteren bir sunum yer aldı. Jinan Belediye Halk Kongresi Müdür Yardımcısı Zou Shiping ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar arasında imzalanan anlaşma ile iki şehir şehircilik, turizm, ticaret, öğrenci değişimi ve karşılıklı ziyaret konularında işbirliğini imzaladı. Marmaris Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde Jinan Belediye Halk Kongresi Müdür Yardımcısı Zou Shiping, “Marmaris gibi bir kardeş şehrimiz olduğu için çok şanslıyız. Şu ana kadar her şey çok güzel bir şekilde gerçekleşti. Gerçekten, ev sahiplerini çok yakın hissediyoruz ve Marmaris’in çok canlı bir şehir olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz. Marmaris’in kısa zamanda yeşil bir şehre dönüşüp alt yapısını tamamlamış olmasına tanıklık ettik. Benzer şekilde Jinan’da Çin’in önemli bir turizm şehridir. Jinan’ın bilinirliği de su kaynaklarındandır. Dünyanın su kaynakları şehri olarak bilinir. Tüm Marmarislilerin Jinan’ı görmelerini isteriz” dedi.
Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ise, “Marmaris’teki Jinan parkının açılışı için bizi ziyaret eden Jinanlı dostlarımızı Marmaris’te ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. 2 yıl önce Jinan Kenti’nde Jinan Belediye Başkanı’yla şahsım ve ekibimizle kardeş şehir protokolünü imzalamıştık. 6 milyon nüfusu 5 milyar Euro bütçesi olan bir belediye ve yerleşim bölgesinden bahsediyoruz. Gerçekten hem ekonomik yönden hem teknik yönden çok güçlü olan Jinan bizler için yapısal, imar ve yeşil doku, sanat ve kültür bakımından örnek alınacak bir şehir. 2 yıl önce imzaladığımız kardeş şehir anlaşmasını kendi programları nedeniyle; her 2 yılda bir iyi niyet göstergesi olarak güncelliyoruz” diye konuştu.
İmza töreninin ardından taraflar her iki şehri simgeleyen hediyelerini takdim ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.