Japon Zeybekler sahnede « Hamle Gazetesi

Japon Zeybekler sahnede

Bu haber 04 Nisan 2013 - 8:31 'de eklendi ve 2.383 kez görüntülendi.

japonzeybekler231546Muğla’nın Bodrum ilçesine gelen Japon turistler, Kartanesi Halk Oyunları ekibi ile zeybek oynadı. Gönüllerince eğlenen Japonlar, izleyenlere keyifli anlar yaşattı.
Haber Merkezi
Muğla’nın Bodrum ilçesine gelen Japon turistler, Kartanesi Halk Oyunları ekibi ile zeybek oynadı. Gönüllerince eğlenen Japonlar, izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Aslen Çorumlu olan ve İsviçre’de yaşayan Halk Oyunları Uzmanı Bahri Ertek, Japon Halk Oyunları Uzmanı Hironobu Senzaki’nin de aralarında bulunduğu gurup halk oyunları gösterisi ile beğenildi. Avusturalya, Güney Afrika, ABD, Kanada, Japonya, İngiltere, Almanya ve Yunanistan’dan gelen ekip kendilerine verdiği Anadolu Gurubu, Türkiye Kültür Turu adı altında Bodrum’u gezdi. Ege yöresinin halk oyunlarını öğrenen turistler zeybek şov yaptı. Anadolu Grubu adı verilen 60 turist, halk oyunları ekibi ile birlikte zeybek oynadı
Halk Oyunları Uzmanı Bahri Ertek, her yıl Türkiye’nin başka bir bölgesinde halk oyunları gösterisi yaptıklarını belirterek “Bu yıl Bodrum’a geldik. Birçok ülkeden arkadaşımızla beraber Ege Bölgesini gezmek buranın kültürünü tanımak bu bölgenin yöresel oyunu zeybek halk oyununu oynamak istedik. Yurt dışından gelen arkadaşlar bir günde zeybek öğrendi. Çokta güzel oynuyorlar. Ege Bölgesini gezeceğiz” dedi.
Yöresel kıyafetler giyerek zeybek oynayan çoğu Japonlardan oluşan turistler oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Farklı ülkelerden gelen 60 turist çalan müzik eşliğinde Harmandalı, Çökertme ve Kerimoğlu türküleri ile doyasıya eğlendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.