Jandarmanın kuruluşunun 175’inci yılı « Hamle Gazetesi

Jandarmanın kuruluşunun 175’inci yılı

Bu haber 11 Haziran 2014 - 2:13 'de eklendi ve 557 kez görüntülendi.

jndarma175Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer Jandarma’nın kuruluşunun 175. Yılı münasebetiyle şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen yemeğe katıldı.

Haber Merkezi

Jandarma’nın kuruluşunun 175’inci yıldönümü münasebetiyle şehit aileleri ve gazilere yemek düzenlendi. Muğla İl Jandarma Komutanlığı Askeri Gazino’da düzenlenen yemeğe Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in yanı sıra İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, daire müdürleri ile şehit ve gazi yakınları katıldı.

Yapılan fedakârlığın karşılığında sunulan şükran ve minnet duygularının yetersiz kalacağını söyleyen Vali Güvençer, “Bu güzel nimet sofrasında bizleri buluşturan rabbimize sonsuz şükürler olsun. Bu sofrada, hem nimeti, hem kardeşliği, büyük bir gönül huzuru ve şeref içerisinde paylaşma imkânını, bizlere kanlarıyla, canlarıyla vatana olan borçlarını eda ederek sunan şehitlerimize şükran borçluyuz. Şehit yakınlarımız bizler için, vatan ve hak için yapılabilecek en büyük fedakârlıkları yaparak, her birimizin gölgelerine sığındığı birer dağ olmuştur. Onlara şükran ve minnet duygularımızı, hangi seçilmiş cümlelerle ifade etmeye çalışsak da biliyoruz ki çok kifayetli olmayacak” dedi.

İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik ise yaptığı konuşmada, “Ülkemizin bu kutsal toprakları, tarihe sığmayan şanlar, ölümden korkmayan canlar, bayrağımıza renk veren kanlar sayesinde vatan olmuştur. Bu cennet vatanı bizlere armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kutsal vatan toprağı için canlarını feda eden şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıralarını şükran ve minnet duyguları içerisinde yâd ediyorum” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.