Jandarmanın 177’nci yıldönümü kutlandı « Hamle Gazetesi

Jandarmanın 177’nci yıldönümü kutlandı

Bu haber 16 Haziran 2016 - 0:23 'de eklendi ve 672 kez görüntülendi.

Jandarmanın 177’nci yıldönümü kutlandı (4)Jandarma Teşkilatı’nın 177’nci kuruluş yıl dönümü düzenlenen tören ile kutlandı.

Haber Merkezi

Jandarma Teşkilatı’nın 177’nci kuruluş yıl dönümü düzenlenen tören ile kutlandı. İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törene Vali Amir Çiçek, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Namık Alper, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan ve eşi Emekli Albay Dilek Özfidan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanı Mete Çağlar, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Emniyet Müdür Vekili Adnan Karayel, Vali Yardımcıları Salih Gürhan, Fethi Özdemir, Kamil Köten, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz  Özfidan, “Başarılarla dolu 177 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz. Bu anlamlı gün vesilesiyle başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere saygıdeğer komutanlarımıza ve değerli mensuplarımıza göstermiş oldukları gayretlerinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Konuşmaların ardından, Vali Çiçek’e 177’nci yıl anı objesi Albay Yavuz Özfidan tarafından takdim edildi.

Daha sonra ilimizde; düzensiz göç olayların önlenmesi, emniyet ve asayişin sağlanması ile kamu düzeninin korunmasına yönelik üstün gayretlerinden dolayı 47 Jandarma personeli, Vali Amir Çiçek tarafından ödüllendirildi.

Törende jandarma konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Ardından İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapan eğitimli köpekler konuklara kısa bir gösteri sundu. İz sürme, narkotik ve bomba alanlarında eğitim almış köpekler görevli uzman personel nezaretinde yeteneklerini sergiledi. Köpekler uyuşturucu yakalamaktan, patlayıcı madde tespitine ve iz sürmeye kadar eğitildikleri alanlarda maharetleriyle katılımcıları büyüledi.

Program, askerlerin tören geçişi ile dereceye giren öğrencilerin resim, şiir, kompozisyon eserlerinin ve jandarmanın kullandığı silah ve diğer cihazların tanıtım stantlarının gezilmesinin ardından sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.