Jandarmadan motosiklet sürücülerine eğitim

Bu haber 18 Temmuz 2018 - 1:34 'de eklendi ve 435 kez görüntülendi.

Muğla Jandarma Alay Komutanlığı tarafından 50 motosiklet sürücüsüne ‘Kaskımla Güvendeyim’ projesi kapsamında eğitim verildi.

Metin Karakoç

Muğla Jandarma Alay Komutanlığı tarafından 50 motosiklet sürücüsüne ‘Kaskımla Güvendeyim’ projesi kapsamında eğitim verildi.

Muğla Jandarma Alay Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada eğitimlerin Fethiye İlçesi’ne bağlı Ölüdeniz/Hisarönü Mahallesi’nde gerçekleştiği kaydedildi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Sorumluluk alanımızda meydana gelen motosiklet kazalarının önlenmesi ve en aza indirilmesi amacı ile ‘Kaskımla Güvendeyim’ projesi kapsamında; motosiklet kullanımının en yoğun olduğu Fethiye ilçesi Ölüdeniz / Hisarönü Mahallesinde 50 motosiklet sürücüsüne eğitim verilmiştir. Yapılan teorik ve uygulamalı eğitim sırasında kask, eldiven, dizlik ve dirseklik kullanımının hayati önem taşıdığı anlatılmıştır. Sürücülerin motosikletlerinde teknik değişikliğe gidilerek gürültü çıkarmamaları gerektiği, kask kullanımında sürücü ile birlikte arka koltukta oturan yolcunun da kask takması gerektiği, sürüş sırasında genel trafik kurallarına uymaları, ışık, fren gibi donanımlarının her zaman çalışır ve kullanılır durumda olmasının güvenli sürüşe ve trafik güvenliğine sağladığı faydalar anlatılmış, yapılan hatalı uygulamalar yerinde düzeltilmiştir. Motosiklet sürüşlerinde görünürlüğü artırmak amacı ile kullanılması gereken fosforlu yeleklerin önemine dikkat çekilerek, eğitime katılan motosiklet sürücülerine güvenli motosiklet kullanımı ile ilgili bilgilendirici kitap ve broşür ile fosforlu yelek dağıtıldı. Eğitime katılan motosiklet sürücülerine daha önce yaşanmış motosiklet kazaları ve kazada yaralanmış ve hayatını kaybetmiş sürücü ve yolculardan da bahsedilerek konunun önemi hatırlatılmıştır. Bu faaliyetlerin her ay düzenli olarak sorumluluk bölgemizde farklı yerlerde yapılarak motosiklet sürücülerinin bilinçlendirilmesi sağlanacak olup, verilen eğitimler ile meydana gelen motosikletli trafik kazalarının en aza indirilmesi hedeflenmektedir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.