Jandarmadan kablo operasyonu « Hamle Gazetesi

Jandarmadan kablo operasyonu

Bu haber 19 Haziran 2013 - 17:44 'de eklendi ve 966 kez görüntülendi.

kablohirsizlari12315465413Muğla merkez, Yatağan, Milas ve Bodrum’da yeraltına döşenen enerji nakil hatları, GSM operatörlerine ait ve Telekom’a ait kabloları çalarak hurdacılara sattığı ileri sürülen 14 kişiyi gözaltına aldı.
Haber Merkezi
Muğla merkez, Yatağan, Milas ve Bodrum’da yeraltına döşenen enerji nakil hatları, GSM operatörlerine ait ve Telekom’a ait kabloları çalarak hurdacılara sattığı ileri sürülen 14 kişiyi gözaltına aldı. Edinilen bilgiye göre, Muğla İl Jandarma komutanlığına bağlı ekipler tarafından Muğla Merkez, Yatağan, Milas ve Bodrum ilçelerinde enerji nakil hattı, Telekom’a ait kablo ve GSM operatörlerine ait baz istasyonlarındaki kabloları keserek çaldıkları iddiası ile çalışma başlatıldı. Jandarma tarafından sürdürülen takip sonrası Muğla Merkez, Yatağan, Milas ve Bodrum’da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.
Hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şahısların araç kiralama şirketleri ile bağlantılı olduğunun belirlenmesinin üzerine düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 10 kişi Milas ilçesinde, 4 kişi de diğer ilçe merkezlerinde jandarma tarafından gözaltına alındı. Operasyonda, 1 tona yakın yakılmış Telekom’a ait haberleşme kablosu, 1 tabanca, 10 kök hint keneviri, 21 adet GSM operatörlerine ait akümülatör, 200 litre motorin, 250 metre enerji nakil kablosu, 40 metre haberleşme kablosu, enerji nakil hatlarının kesilmesinde kullanılan 7 adet demir makas ve 15 adet kazma, kürek ve maket bıçağından oluşan el aleti ve hırsızlık olaylarında kullanıldığı ileri sürülen eldivenler ele geçirildi.
Yakalanan zanlıların hırsızlık yolu ile elde ettikleri enerji nakil hattı, GSM operatörlerine ait istasyonlardan ve Telekom’a ait haberleşme kablolarını Milas’ta bir hurdacıya sattıkları ortaya çıktı. Gözaltına alınan zanlıların sorguları Milas İlçe Jandarma Komutanlığında devam ederken, olayla ilgili bağlantısı bulunan kişilerin de arama çalışmalarının devam etitği açıklandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.