Jandarmadan içki denetimi

Bu haber 29 Aralık 2015 - 22:39 'de eklendi ve 535 kez görüntülendi.

Jandarmadan içki denetimi  (1)Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından il genelinde yaklaşan yılbaşı öncesi restoran, bar ve otellerde içki denetimi yapıldı. Denetimlerde 803 şişe kaçak içki ele geçirilirken alkollü içki satışı yapan 25 işletmeye adli ve idari işlem yapıldı.
Kadir Tamer
Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından il genelinde yaklaşan yılbaşı öncesi restoran, bar ve otellerde içki denetimi yapıldı. Denetimlerde 803 şişe kaçak içki ele geçirilirken alkollü içki satışı yapan 25 işletmeye adli ve idari işlem yapıldı.
Muğla Valiliği aracılığı ile Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada denetimlerin önümüzdeki günlerde de süreceği kaydedildi.
Açıklama şu ifadelerden oluştu:
“2015 yılı içerisinde idari makamlardan alınan karar doğrultusunda il genelinde faaliyet gösteren 321 alkollü içki satışı yapan restorant, bar, otel gibi işletmelerde BÜİS (Bandrol Ürün İzleme Sistemi) cihazı ile kaçak içki denetimi yapılmıştır. Yapılan denetimler sonucunda 25 alkollü içki satışı yapan işletmeye adli ve idari işlem yapılmış olup, denetimlerde 803 şişe kaçak içki ele geçirilmiştir. Yaklaşan yılbaşı öncesi alkollü içki satışı yapan işletmelere yönelik denetimler halen sürdürülmektedir. Halkımızın sağlığını tehdit eden ve zaman zaman ölümlere neden olabilen kaçak ve sahte içki satması suretiyle haksız kazanç elde edilen tüm kaçakçılara yönelik içki denetimlerine kararlılıkla devam edilecektir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.