Jandarma’dan göçmen operasyonu

Bu haber 19 Temmuz 2017 - 0:28 'de eklendi ve 461 kez görüntülendi.

Muğla ve Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptıkları yapılan operasyonlarda 3’ü yabancı 9 organizatör gözaltına alınırken 117 yabancı uyruklu göçmen yakalandı.

Metin Karakoç

Muğla ve Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptıkları yapılan operasyonlarda 3’ü yabancı 9 organizatör gözaltına alınırken 117 yabancı uyruklu göçmen yakalandı.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, Muğla-Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı unsurlarınca 15 Temmuz günü 22.00 sıralarında alınan bir ihbar üzerine çıkarılan Önleyici Kolluk Devriyesince; Mumcular-Kissebükü mevkiinde dur ihbarına uymayan 3 minibüs ve minibüslere eskortluk yapan bir otomobil takip altına alındığı, yapılan takip sonucu 4 organizatör, 91 Suriye uyruklu şahıs yakalanmış, araç ile 3 minibüs gele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada aynı olay ile ilgili olarak Milas-Ören İlçe Jandarma Komutanlığınca aynı gün saat 23.55 sıralarında çıkarılan önleyici kolluk devriyesince Ören-Çakalbükü koyunda bir minibüs içerisinde 26 Suriye uyruklu şahıs ile organizatör olduğu değerlendirilen 3 şahıs yakalandı.

Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ile yapılan koordine neticesinde; Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca Kissebükü açıklarında bahse konu yabancı uyruklu şahısları almaya gelen Amerikan bayraklı bir tekne durduruldu ve tekne kaptanı ile tekne sahibi 2 şahıs yakalandığı bildirildi

Operasyonda yakalanan 3’ü yabancı uyruklu 9 şahıs gözaltına alındı. Bu şahıslar çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bir şahsın ise denetimli serbestlik kararı ile serbest bırakıldığı belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.