Jandarmadan 3 Noktada 30 Personelle Operasyon

Bu haber 10 Şubat 2018 - 0:14 'de eklendi ve 663 kez görüntülendi.

Yatağan Jandarma Komutanlığı, Bozüyük Mahallesi’nin üç noktasına yerleştirilen ekiplerle operasyon yaptı. 30 personelle gerçekleştirilen operasyonda yaklaşık 10 bin lira ceza yazıldı.
Yatağan Jandarma Komutanlığı, suçun işlenmeden önlenmesi, kamu düzeni ve asayişin sağlanması, caydırıcılık algısı oluşturmak, jandarma görünürlüğü hissini oluşturmak suretiyle her yerde jandarma varlığını hissettirmek ve böylece suçları azaltmak, suç için elverişli fırsatların minimum seviyeye indirilmesi, suç kaynaklarının ve şüphelilerin tespiti, vatandaşların kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak, suç korkusunu azaltmak, yasaları uygulama kararlılığında olduğu, yasaların çiğnenmesine izin verilmeyeceği, çiğnenmesi halinde ise anında ve tereddütsüz bir şekilde bu suçu işleyeni tespit edip yakalayacağı izlenimini vermek amacıyla düzenlenen operasyon, vatandaşların da takdirini aldı.
İlçedeki 4 karakolun ve 3 trafik ekibinin katılımıyla Bozüyük Mahallesi’ndeki 3 noktada asayiş ve trafik uygulaması gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 saat süren operasyonda 30 personel, okul servis araçlarının kontrolü, okulların yakınındaki metruk binaların kontrolü, araç ve şahıs sorgusu, radar hız kontrolü ve motosiklet kontrolü yaptı. Operasyon sonucunda, 200 araç, 323 kişi kontrol edilirken, 35 sürücüye 10 bin 545 lira cezai işlem uygulandı. Öte yandan aranması olan 1 kişinin yakalandığı operasyonda, 7 aracın trafikten men edildiği öğrenildi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.