İztuzu’nda keşkek coşkusu

Bu haber 13 Ocak 2015 - 2:42 'de eklendi ve 591 kez görüntülendi.

iztuzukekesMuğla’nın Ortaca İlçesinde İztuzu Plajı’nın özelleştirilmesine tepki gösteren İztuzu Kumsalını Kurtarma Platformu (İKUP) üyeleri, ‘Keşke dememek için Keşkek ye’ sloganıyla etkinlik düzenledi. Güneşli havada gerçekleşen etkinlikte, çeşitli illerden ve ilçelerden gelen vatandaşlara, yüzlerce tabak keşkek, lokma ve ayran dağıtıldı.
Haber Merkezi
Muğla’nın Ortaca İlçesinde İztuzu Plajı’nın özelleştirilmesine tepki gösteren İztuzu Kumsalını Kurtarma Platformu (İKUP) üyeleri, ‘Keşke dememek için Keşkek ye’ sloganıyla etkinlik düzenledi. Yaklaşık 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik 6 saat sürerken, 3 bin tabağa yakın keşkek ile, bir o kadar da lokma dağıtıldı.
Ortaca Belediye Başkanı CHP’li Hasan Karaçelik, “Esas olan doğanın soğuk olması değil insanların yüreklerinin sıcak olmasıdır ve sıcak yürekli insanlar burada kendi geleceklerine, torunlarının geleceğine sahip çıkıyorlar bu çok önemlidir” dedi. İKUP Sözcüsü Murat Demirci ise, “Biz İztuzu’nun halk tarafından yani kamu tarafından yönetilmesini istiyoruz. 11 gün süren direniş sonrasında biz hukuk sürecini takip etmekteyiz. Bakanlıktan buranın kamuya verilmesini istiyoruz” dedi.
Dalyan Tekne Kooperatifi Başkanı Atilla Güntekin “Burada güzel bir günde güzel haberlerle bir aradayız, halkın olan plajın yeniden halk için işletilmesi konusunda hemfikiriz” dedi. Ege Yolcu motosiklet grubu adına konuşan Nadir Şahin “ İztuzu’na destek için Bodrum motosiklet grubuyla beraber geldik, Ege Yolcu Grubu olarak onlara ev sahipliği yapıyoruz, bizi böyle bir günde yalnız bırakmamak için onlara teşekkür ediyoruz” dedi.
Ortaca Yunus Emre Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu Grup Merdiven Adlı müzik grubu da İztuzu plajında mini bir konser verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.