İztuzu plajı meclis gündeminde

Bu haber 07 Ocak 2015 - 23:47 'de eklendi ve 630 kez görüntülendi.

iztuzuuuMHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, İztuzu Plajı’nı meclis gündemine taşıdı.

Kadir Tamer

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, İztuzu Plajı’nı meclis gündemine taşıdı.

Mehmet Erdoğan TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, “Muğla’da gerçekleştirilen çevre katliamlarının önemli bir kısmı bizzat Çevre Bakanlığı tarafından gerçekleştiriliyor” dedi.

Konuşmasında Muğla’da özelleştirilen plajlar ile ilgili eleştirilerini dile getiren Erdoğan, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı diye bir Bakanlığımız var. Ancak, Muğla’da gerçekleştirilen çevre katliamlarının önemli bir kısmı bizzat Çevre Bakanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. Başta İztuzu olmak üzere birçok plajımız, Çevre Bakanlığının da ortağı olduğu bir şirket tarafından usulsüz bir şekilde, olmayan şirketlere ihale edilmektedir” dedi.

Bafa Gölü sahipsiz ve çaresiz

Muğla sınırları içerisinde yapılması planlanan termik santral konusuna da değinen Erdoğan, “Yine, üç yeni termik santral için ÇED raporu süreci Muğla’da devam ettirilmektedir. Bafa Gölü sahipsiz ve çaresiz. Orman Bakanlığı plansız ve programsız olarak ormanlarımızı kesmektedir” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığını göreve davet eden Erdoğan, “Bu talan böyle devam ederse bundan sonra Muğla’da ne turizm yapılabilir ne tarım yapılabilir ne de arıcılık yapılabilir. Bu talanın bir an önce durdurularak Muğla’nın en değerli varlığı olan çevre varlıklarının korunması konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığını göreve davet ediyorum” diye konuştu.

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan; geçtiğimiz günlerde İztuzu’ndaki eylem çadırını ziyaret ederek İztuzu’nun özelleştirilmesine karşı olduklarını, konuyla ilgili mücadelelerinin TBMM’de de devam edeceğini ifade etmişti.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.