İztuzu nöbeti bitti, bariyer açıldı

Bu haber 10 Ocak 2015 - 0:45 'de eklendi ve 542 kez görüntülendi.

nobetbitttiİztuzu’nu Kurtarma Platformu Sözcüsü Murat Demirci, 10 gündür sürdürülen İztuzu Kumsalı bariyer girişindeki bekleyişlerini sonlandıklarını açıkladı. İztuzu eylemleri ise “Keşkek Şöleni” ile sona eriyor. Muğla’daki TEMA temsilciliklerinin “Daha Sonra Keşke Dememek İçin Keşkek Günü” adı altında düzenlenen etkinlik Pazar günü saat 12.00-17.00 arasında yapılacak.
Özcan Özgür
İztuzu’nu Kurtarma Platformu Sözcüsü Murat Demirci, 10 gündür sürdürülen İztuzu Kumsalı bariyer girişindeki bekleyişlerini sonlandıklarını açıkladı. İztuzu eylemleri ise “Keşkek Şöleni” ile sona eriyor. Muğla’daki TEMA temsilciliklerinin “Daha Sonra Keşke Dememek İçin Keşkek Günü” adı altında düzenlenen etkinlik Pazar günü saat 12.00-17.00 arasında yapılacak
İztuzu’nu Kurtarma Platformu Sözcüsü Murat Demirci, 10 gündür sürdürülen İztuzu bariyer
girişindeki bekleyişlerini sonlandıklarını açıkladı. Murat Demirci, yaptığı açıklamada, “Sevgili dostlar, bildiğiniz gibi 29 Aralık gecesinden beri sürdürdüğümüz İztuzu Nöbeti, sizlerin yoğun ilgi ve desteği ve mahkemenin verdiği son tedbir kararları neticesinde, DALÇEV şirketinin İztuzu kumsalına girmesi engellenmiştir. Bu yöndeki karar da Valilik adına MUÇEV tarafından 06 Ocak 2015 tarihinde DALÇEV’e resmen yazılı olarak tebliğ edilmiştir.” diyerek şöyle devam etti:
“Bundan sonraki dönemde İztuzu hakkında alınmış olan mevcut hukuki kararların uygulanacağı, şirketin nihai mahkeme kararı açıklanana kadar kumsalda herhangi bir işlem yapamayacağına dair ihtiyati tedbir kararı neticesinde, İztuzu bariyerindeki çadır nöbetimizi bu aşamada sonlandırma kararı aldık. İhtiyati tedbir kararları uyarınca artık İztuzu’nda hayat normale dönecek, bariyer açılacak ve eskisi gibi herkes kumsala araç veya yaya olarak gelebilecektir. Aldığımız bu karara istinaden, 9 Ocak 2015 sabahı çadır nöbetimizi sonlandırıyoruz. Tabi ki, nihai hedefimiz İztuzu’nun her ne şekilde olursa olsun özelleştirilmemesidir. Bu amaç doğrultusunda durum takibi ile ilgili söylem ve paylaşımlarımızı İKUP’un internet, sosyal medya kanalları ve basın açıklamalarımızla sizlere duyurmaya devam edeceğiz. Unutmayalım ki, mahkemenin tedbir kararları önemlidir, ancak hedefimiz nihai kararda da aynı sonuca ulaşmaktır.”

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.