İztuzu Kumsalı İşletmesi Devredilmedi

Bu haber 10 Haziran 2015 - 1:21 'de eklendi ve 499 kez görüntülendi.

ÜNİİİMuğla Basınında geçtiğimiz gün Dalyan İztuzu Kumsalı işletmesinin devredildiği şeklinde çıkan haberlerin yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı öğrenildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ’den yapılan açıklamada işletmenin üniversitenin sorumluluğunda olduğu ve herhangi bir şekilde devrinin mümkün olmadığı belirtildi.

Haber Merkezi

Geçtiğimiz gün basında İztuzu Kumsalı işletmesinin devredildiği konulu haberlerin yer alması üzerine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ’den yapılan açıklamada işletmenin sorumluluğunun da olduğu ve herhangi bir şekilde devrinin mümkün olmadığı belirtildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden yapılan açıklamada İztuzu Kumsalı işletmesinin devredildiği şeklinde çıkar haberlerin doğru olmadığı ifade edildi. Açıklamada “İztuzu Kumsalı işletmesinin DOKTOB’a devredildiği şeklinde yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Muğla Valiliğinde DOKTOB ile imzalanan işbirliği protokolünde İztuzu kumsalının işletilmesiyle ilgili hiçbir madde bulunmamaktadır. İztuzu kumsalını ilgilendiren tüm aktiviteler tamamıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin sorumluluğundadır ve herhangi bir şekilde devri mümkün değildir.” denilerek şöyle devam edildi:

“Muğla Valisi Amir Çiçek himayesinde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Dalaman-Ortaca-Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm işletmecileri Birliği Derneği (DOKTOB) arasında; Dalaman-Ortaca-Köyceğiz bölgesindeki turizm işletmeleri ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin bölgedeki sürdürülebilir turizmin gelişmesi için işbirliğinin sağlanması amacıyla 8 Haziran 2015 tarihinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ile DOKTOB Başkanı Yücel Okutur tarafından bir protokol imzalanmıştır.”

Önceki gün Valilikte yapılan protokolde, işbirliği konuları şöyle ifade edildi:

“Dalaman-Ortaca-Köyceğiz turizm bölgesindeki turizm işletmelerinin fiziki yapı ve hizmet kalitesini yükseltmek, bölgenin fiziki ve hizmetsel turizm altyapısını ve üst yapısını geliştirmek, bölgedeki doğal kaynakların ve tarihi mirasların korunarak turizmin hizmetine sunmak, bölgede sürdürülebilir turizm ilkelerine uyulmasını sağlamak; turist sağlığını ve güvenliğini korumak, turist memnuniyetini yükseltmek, turist haklarını korumak; yukarıdaki amaçların gerçekleştirilmesi adına ortak proje üretmek, Üniversitenin araştırma projelerini desteklemek ve üniversitenin öğrencilerine bölgede staj olanağı sağlamak. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.