İztuzu Avrupa’nın en iyi 7. plajı

Bu haber 23 Şubat 2013 - 10:07 'de eklendi ve 3.882 kez görüntülendi.

iztuzuplaj12354TripAdvisor kullanıcıları tarafından Avrupa’nın en iyi plajları listesinde İztuzu plajı 7. sırada ırada yer aldı. İztuzu Plajı, 2011 yılında Zoover ile Meteovista şirketleri tarafından Avrupa’nın en iyi plajı seçilmişti.
Haber Merkezi
Dünyanın en büyük seyahat yorum ve karşılaştırma sitelerinden TripAdvisor kullanıcıları Avrupa’nın en iyi plajlarını seçti. 25 plajın seçildiği listeye Dalyan’daki İztuzu Plajı 7’inci, Kaş’taki Kapıtaş Plajı ise 16’ıncı sırada yer aldı. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği, Caretta Caretta Kaplumbağalarının yumurta bıraktığı İztuzu plajı, Özel Çevre Koruma alanında yer alması nedeniyle yaz sezonunda plaj akşam saat 20.00’de ziyarete kapatılıyor.
2011’DE AVRUPA’NIN EN İYİ PLAJI SEÇİLDİ
Dalyan’da bulunan İztuzu Plajı, Hollanda merkezli tatil değerlendirme internet sitesi Zoover ile hava tahminleri şirketi Meteovista’nın birlikte düzenlediği araştırmada ise Avrupa’nın en iyi plajı seçilmişti. Zoover adlı internet sitesinde yer alan binlerce kriterin değerlendirilmesiyle oluşturulan “Avrupa’nın En iyi 10 plajı” listesinde Yunanistan’dan 4, Türkiye’den 3, Portekiz’den 2 ve İspanya’dan ise 1 plaj yer almıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.