İzmir’de Muğlalılar gecesi

Bu haber 28 Nisan 2014 - 19:51 'de eklendi ve 1.310 kez görüntülendi.

izmirdemuglalilargecesi65165165İzmir’de yaşayan Muğlalılar tarafından kurulan ‘Muğla İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneği’ 25 yıldır düzenlediği geleneksel bahar yemeğini bu yıl Kuşadası’nda gerçekleştirdi.

İlkay Yıldız

İzmir’de yaşayan Muğlalılar tarafından 1987 yılında kurulan ‘Muğla İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneği’ 25 yıldır düzenlediği geleneksel bahar yemeği buluşmasını bu yıl Kuşadası’nda yaptı. Richmond Ephesus Resort’te 25. Yıl Gala Yemeğinde bir araya gelen İzmir’deki Muğlalılar gecede Muğlalı sanatçıların Muğla yöresinden söyledikleri türkülerle coştu. Gecede halk oyunları ekibinin gösterisi büyük beğeni ve alkış aldı.
İzmir Muğlalılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin 25. Yıl Gala Gecesine Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir ve MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan katılarak Muğlalı hemşerilerini yalnız bırakmadı. Gecenin ev sahipliğini Muğla İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Esat Karaöz, katılanları teker teker teşekkür etti ve bu buluşmaları çeyrek asırdır devam ettirmiş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer gecede yaptığı konuşmada, “Mutlaka tüm hemşeriler, hemşerisi oldukları illeri severler severken de haklıdırlar. Elbette ki Muğlalılar da memleketlerini severler, ama Muğla Allah’ın özene bezene yarattığı o kadar müstesna bir yerdir ki doğrusunu isterseniz Muğla’yı sevmek için Muğlalı olmaya gerek yok. Muğlalı olup da veya Muğla’yı görüp de Muğla’yı sevmemek mümkün değil” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından hep birlikte üzerinde derneğin logosu olan Muğla bacası işlemeli pasta kesildi. Gecede daha sonra sırayla Muğlalı ses sanatçıları, Kültür Bakanlığı İzmir Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğundan Fethiyeli Tahsin Duru, TRT İzmir Radyosu THM sanatçısı Ortacalı Selcan Kökçen Şahin ve yine TRT İzmir Radyosu THM sanatçısı Yatağanlı Mustafa Şahin sahne aldı. İzmir’deki Muğlalılar 25. Yıl Gala Gecesinde Muğlalı sanatçıların söyledikleri Muğla türkülerini hep birlikte eşlik ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.