İzan Hastanesi’nin hekim kadrosu güçleniyor

Bu haber 12 Nisan 2017 - 0:54 'de eklendi ve 1.000 kez görüntülendi.

Türkiye’nin önde gelen Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlarından Prof. Dr. Ömer Şensöz, Özel İzan Sağlık Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

Haber Merkezi

Sağlık sektöründeki teknolojik ve bilimsel tüm gelişmeleri yakından takip edip, Milas ve çevre halkın hizmetine sunmayı ilke edinmiş Özel İzan Sağlık Hastanesi, güçlü hekim kadrosuna alanında iddialı isimlerden biri olan Prof. Dr. Mehmet Şensöz’ü dâhil ederek daha da güçlendi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Ömer Şensöz, Genel Cerrahi İhtisasını yine burada aldı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Plastik Cerrahi İhtisasını ve Doçentlik Çalışmasını tamamladı. Prof. Dr. Şensöz, 27 yıl süreyle Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği Şefliği yaparak Türkiye’de bu kadar uzun süre klinik şefliği yapan tek hekim olarak bir rekora imza attı. Bu süre boyunca çoğu akademik kariyer sahibi olan, aralarında estetik ve plastik cerrahi alanında ün sahibi olmuş 41 hekimin yetişmesinde rol oynadı. 60’a yakın ulusal, 130’a yakın uluslararası yayını bulunan Prof. Dr. Şensöz, emekli olduktan sonra 3 yıl Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanlığı ve Rektör Vekilliği yaptı. 2014’te Lefkoşe Kolan Hastanesi’nde çalışmaya başlayan Prof. Dr. Şensöz, daha geniş bir hasta kitlesine hizmet vermek amacıyla 2016’da Şişli Kolan Hastanesi’ne atandı.

Prof. Dr. Mehmet Şensöz, Özel İzan Sağlık Hastanesi’nde göreve başlamasıyla ilgili şunları söyledi: “Yazlık evimin de bulunduğu Bodrum’da yaşamımı devam ettirmek istediğime karar verdim. Bölgeden çok sayıda teklif geliyordu ancak yaklaşık 2 sene önce eşimin geçirdiği bir operasyon vesilesiyle Milas’ı ve İzan’ı tanımıştım. Ameliyathanelerini, tıbbi imkânları ile teknolojik donanımını mükemmel bulduğum, hekimlerinin etik ve titiz çalışma prensibini takdir ettiğim İzan Hastanesi’nde görev yapmak istedim. Burada çok mutlu çalışacağıma ve hastane ekibiyle birlikte güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum.”

“İyi bir yaşam için devamlı çalışmak gerekir” diyen Prof. Dr. Mehmet Şensöz; Genel Cerrahi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, El Cerrahisi ve Maksillofasiyal Cerrahi olmak üzere 4 ihtisasa sahip hekim olarak halen aktif çalışma hayatı içerisinde yer alıyor.

Özel İzan Sağlık Hastanesi’nin tüm klinik branşlarda çok güçlü bir hekim kadrosunun olduğuna dikkat çeken Özel İzan Sağlık Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Z. İbrahim Özman; “Hastanemizde çalışmakta olan her biri alanında önemli başarılara imza atmış her branştan hekimlerimizle halkımıza en güvenilir sağlık hizmetini verme gayreti içerisindeyiz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.