İyi Partili Dalgıç Basın ile buluştu

Bu haber 25 Şubat 2019 - 1:25 'de eklendi ve 480 kez görüntülendi.

İYİ Parti Menteşe Belediye Başkan Adayı Ayçin Evgeç Dalgıç Menteşe Basını İle bir araya gelerek projeleri hakkında bilgi verdi.

Muhittin Direk

İYİ Parti Menteşe Belediye Başkan Adayı Ayçin Evgeç Dalkgıç Menteşe Basını İle bir araya gelerek projeleri hakkında bilgi verdi. Muğla’nın Menteşe ilçesi Bayram usta restorandaki Kahvaltıya Muğla İYİ Parti İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, Menteşe İlçe Başkanı Bayram Koyuncu, Menteşe Belediye Başkan Adayı Ayçin Evgeç Dalkılıç, İYİ Parti Menteşe Belediyesi Meclis Üyesi adayları ve partililer katıldı.

Menteşe Belediye Başkan adayı Ayçin Evgeç Dalgıç şunları söyledi ;”1965 Muğla da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Muğla’da, üniversite öğrenimimi Erzurum Atatürk Ünv. Ziraat Fakültesinden 1986 yılında Tarım Ekonomi Bölümden mezun oldum. 1996 yılında Pedagojik Formasyon alarak 6 yıl Yatağan Bencik Beldesinde sınıf Öğr. Yaptım 2002 yılında Muğla Tarım İl Müd. Proje Şubesi, İstatistik biriminde Gıda Kontrolörlüğü yaptım. TKİ Genel Müdürlüğü’den sonra Tunç Bilek Kömür İşletmelerinden emekli oldum. Evli ve 2 erkek çocuk annesiyim. Menteşe’yi adil, şeffaf, mütevazı, milli ve evrensel değerlere saygılı, tarihi ve kültürel değerleri koruyarak, proje üreten, insana ve her canlıya saygılı, uzlaşmacı, Hukuka, sosyal adalete ve demokrasiye sadık, Ortak akılla karar alarak yönetmeye talibim” dedi.

Menteşe İlçemize İYİ Parti Belediyeciliğe taşıyacağımız projelerimizin bir kaçını buradan sizler aracılıyla paylaşmak istiyorum diyen Dalgıç;” Bilim ve Teknolojiyi esas alan Belediyecilik, Akıllı- İYİ Kentlerle ekonomik, sosyal ve çevresel faaliyetlerin veri analizleri yapılacak, sürdürülebilir kalkınma sağlanacaktır. Maximum tasarruf sağlanacaktır. Zor koşullarda yaşamlarını sürdüren dezavantajlı grupların sosyal doku haritası çıkartılarak gerçek ihtiyaç sahiplerine hizmet ulaştırılacaktır. Muhtaç ve kimsesiz olan yaşlılarımız için ‘İyi Yaşam’ olacaktır. Panik butonu ile sağlık ekiplerini çağırabilme sağlanacaktır. Kadınlarımız toplumsal hayatın her alanında söz sahibi olacaktır. Belediye Çocuk Meclisi kurularak çocuklarımızda söz hakkına sahip olacaktır. Çocuklarımız sanat evleri ve iyi sanat sokaklarında büyüyecektir. Sokakta çalışan ailesi tarafından sömürüye uğrayan çocuk kalmayacaktır. Gençlerimiz için araştırma ve tasarım ve yazılım geliştirme yapabilecek ARGE teknoloji merkezler kurulacaktır. ‘İyi Genç Kart’ ile kültür, sanat, spor faaliyetleri ve internet erişimi ücretsiz sunulacaktır. Özellikle kız öğrencilere yurt desteği verilecektir. Kültür ve sanat kampları düzenlenecek. Sağlıklı yaşam için herkese ve her yaşa uygun spor alanları oluşturulacaktır. Mahallerde yapılacak tesislerde spor dallarındaki yetenekler keşfedilecek Türk Sporuna yeni yıldızlar yetiştirilecek. Her mahallede Amatör Spor Güçlendirme Organizasyonu kurulacaktır. Kent meclisleri aktif hale getirilecek, yerel dijital oynama ekranları ve mobil uygulama ile Belediye faaliyetleri bölge halkına açılacaktır. STK’lara ücretsiz bina ve salon tahsis edilecektir. Muhtarlar, karar mekanizmasına dâhil edilecektir. İyi belediye bütçesinden ödemek verilecektir. Kooperatifleşme teşvik edilecek, yöresel ürünler küçük sanayi siteleri kurulacaktır. Kent ekonomisini destekleme için yöresel el sanatları ve kent coğrafyasına özgü ürünlerin markalaşması sağlanacaktır” dedi.

İYİ Parti Menteşe Belediye Meclis Üyesi adayları şu isimlerden oluşuyor; Gülgün Çolakoğlu, Kazım Toprak Timur Çiçek, Deniz Ekinci, Bilal Ataseven, Sabahattin Binay, Fatma Kadın, Ali Öztürk, Ebubekir Korkmaz, Bekir Uzak Giden, Sibel İşler Koçkaya, Mehmet Kafalı ve Emine Tülin.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.