İYİ Parti’de Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısı

Bu haber 19 Kasım 2018 - 0:51 'de eklendi ve 531 kez görüntülendi.

İYİ Parti Muğla İl Başkanlığı tarafından Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Muhittin Direk

İYİ Parti Muğla İl Başkanlığı tarafından Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya Muğla Milletvekili Metin Ergun, Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Satçi, GİK ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, 13 ilçe başkanı ve İYİ partililer katıldı.

Toplantıda konuşan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “İYİ Parti dünden daha güçlü yerel yönetimlerde bizde varız deyip buradan en iyi sonucu nasıl alabiliriz kimlerle alabiliriz hangi şekilde çalışmamız gerekiyor neler yapmamız gerekiyor diyerek bu hafta yola çıktık. 50’ye yakın ilimizde milletvekili arkadaşımızla genel istişare toplantısı yapacağız. Bugün burada tek tek sizlerle görüşeceğiz, sizlerin görüşlerini alarak ve değerlendirme yaparak genel merkeze götürmek üzere bir rapor hazırlayacağız” dedi.

Ataş;” Uzun zamandır basında CHP ile ittifak yapacakmıyız yapmayacakmıyız çok fazla dillendirildi. Sanki biz parti değiliz bir başkasının desteği olmadan hiçbir şey yapamayacakmışız gibi bir algı oluşturulmaya başlandı. Biz kendi ayakları üzerinde duran ve yüzde 10 oy almış Türkiye’nin bir gerçeğiz. Seçimden önceki kadar güçlü değiller bizde seçimden önceki kadar çaresiz değiliz. İyinin yanında kötünün karşısında olmaya devam edeceğiz. Seçimin neden öne çekildiğini şimdi herkes öğrenmiş bulunmakta. Ekonomik kriz ve İYİ Partinin yükselişini durduramamalarıdır. Maalesef geçici olarak durdurdular. Şimdi durduramıyorlar Herkesi kucaklamak istiyoruz, herkesi yanımızda olmasını istiyoruz, her kişiye ihtiyacımız var ama her kişiyi aday edemeyiz” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi ise, “Yeni kurulmuş bir parti için ve baskın seçim olmasına rağmen yüzde 17 bandında Muğla 24 Haziran da başarı sağlamış bir ilimiz. Bu başarıyı sağlayan herkese teşekkür ederim. Dünü değerlendirmeden hatalardan ders çıkarmadan bugün yelken açamayız. Önümüzde 4.5 ay sonra bir yerel seçim var. Şahsımızdan çok partimizin öne çıkmasını siyasi partimizin öne çıkmasıdır, tamamen Muğla olarak başarıyı yakalamaktır. Yapıcı anlamda eleştiri yapalım. Herkes konuşacak ama hakaret anlamında değil herkes eteğindeki taşı dökerek sırtında taş taşımadan başarıya ulaşmak için çok çalışacağız” dedi.

GİK ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, “İYİ Parti olarak Muğla’da biz kendimizi ezdirmedik. Muğla seçeneksiz değil, Muğla’nın seçeneği İYİ Parti. 31 Mart’ta sandıkta yenilerini ekleyerek Büyükşehri katarak güçlenmiş bir parti olacağız. Bugün burada iyi belediyecilik vizyonu ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Akademisyenlerin eski belediye başkanlarımızın hukukçuların ve bu işin pratiğini bilen arkadaşlarımız genel merkez çok ciddi bir şekilde çalışıyor. 31 Mart da yapılacak yerel seçimlerde belediye sayımızı artırarak partimizin oyunu artırmak için çok çalışıyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.