İyi Parti’de Çok Sayıda Milletvekili Adayı Vardı Ama?

Bu haber 16 Temmuz 2018 - 3:08 'de eklendi ve 798 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 Sevgili okurlarım, Muğla İyi Parti’de İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ Hanım Muğla ve ilçelerinde başarılı çalışmaları ile 1 milletvekili çıkartıp partililerin yüzünü güldürdü. İncilay Gezgin’e İyi Parti kurulduğu günlerde kendisini Muğla İyi Parti İl Başkanı olarak atanması cılız sesler çıktıysa da İncilay Gezgin Şekerdağ Hanım’ın her gün ilçeleri dolaşıp seçmenlerle birlikte olması Muğla adına bir güzellik olduğunu dile getiriyorlar.

Sevgili okurlarım, 24 Haziran seçimlerinden önceki aylarda yoğun bir çalışma içinde olan Muğla İyi Parti İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ Hanım 24 Haziran seçimlerinden sonra da vermiş olduğu mücadelenin karşılığını olmasını bildi. Daha yeni kurulmasına rağmen İyi Parti’nin Muğla’da 1 milletvekili çıkarması partililer tarafından sevinçle karşılandı.

Sevgili okurlarım, bu tür başarılı çalışmanın İncilay Hanım’ın haricinde ilçelerdeki ilçe başkanları ve yöneticileri var güçleri ile çalışma içinde olmaları görüldü. İyi Parti’nin adını 1 Milletvekili çıkartarak güzelliklerle andırdılar. Sevgili okurlarım Muğla genelinde İyi Parti’ye oy verenlerin içinde CHP’lisi de vardı, Ak Partilisi de vardı, MHP’lisi de vardı. Yani anlayacağınız İyi Parti için güzel şeyler vardı ve Muğla’da kendilerini kanıtlamış oldular. Ancak şimdi söylemeden geçemeyeceğim önceki yıllarda değişik partilerde görevi olan birçok partili Muğla’da İyi Parti’nin aday olması için uğraş verecekleri sırada MHP eski Milletvekili bugünün İyi Parti Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergün’ün atanması sonrası hava parti içinde biraz bulutlandı. Milletvekili adayı olmak isteyenler ve müracaat eden partililer bu durum karşısında kırgınlıklarını belirtmeye çalıştılar.

Sevgili okurlarım, ben dayı sevmem ancak Muğla’da iyi Parti’nin Milletvekilliği için aday olacak isimler Prof. Dr. Metin Ergün’ün adının 1. sırda olmasıyla kenara çekildiler. Ama yine de İyi Parti Muğla’da 1 milletvekili çıkartarak kendini ispatlamış oldular. Muğla’da kazanan MHP değil İyi Parti oldu. Tabi İyi Partili yöneticilerin başarılı çalışmalarından kaynaklandı sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.