İYİ Parti Yatağan kongresini yaptı

Bu haber 09 Şubat 2018 - 0:09 'de eklendi ve 883 kez görüntülendi.

Yatağan İyi Parti İlçe Teşkilatı güçlü bir yönetimle görev başı yaptı. DYP, CHP, MHP, ANAP ve Demokrat Partiden seçkin siyasetçilerin bir araya gelmesi ilçede ses getirdi.

Hüseyin Kocabıyık

İYİ Parti Yatağan İlçe Kongresi yapılarak yönetim görev başı yaptı. Kongreye, İYİ Parti kurucularından ve GİK üyesi Prof.Dr. Metin Ergün, İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, İlçe Başkanı Av. Oktay Yönter,  İl yöneticileri çevre ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Divan Başkanlığını Metin Ergün’ün yaptığı kongre Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.  Kongrede konuşan Metin Ergün, “İlimizin her yerinde örgütlendik.  İnsanların talepleri üzerine çerçeveyi genişlettik. Arkadaşlar çok çalışıp herkese anlatacağız, 2019’da kurtuluş savaşı vereceğiz. Üretim yok, saman soğan mercimek her şey dışarıdan ithal ediliyor, Cumhuriyetin değerleri kelepir fiyatla satıldı. İlk işimiz demokratik parlamenter sistemi geri getirmek olacak. Türkiye üreten bir ülke olacak 15 yıl öncesine kadar dünyada kendi kendine yeten ülke idik. Hem tarımda hem de endüstride atak yapacağız. Şu anda borç batağındayız,  ülkeyi bu durumdan İYİ parti çıkarak” dedi.

İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ ise, “22 Kasımda göreve geldikten sonra kısa sürede örgütlenmemizi tamamladık. Allah hepinizden razı olsun. Ülkenin her yerinde varız. Bundan sonraki hedefimiz iktidar olmaktır. Parlamenter sistem geri gelecek’ ifadesini kullandı.  Yapılan konuşmalardan sonra tek liste yapılan seçimde, İyi Yatağan İlçe Başkanlığına  Oktay Yönter getirilirken, yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“Abdurrahim Ceylan, Aysun Duru, Adnan Kaptan, Mehmet Türkmen, Ali Fuat Göka, Mustafa Kazıl, Kader Karayiğit, Ali Anbarcı, Hüseyin Balcı, Ali Güçlü, Meral Yüksel, Hüseyin Çöllüoğlu, Memhet Baş, Ebru Uzun, Sadet Kocasarı, İbrahim Çallı, Nuray Yaran, Selim Renda, Mehmet Ürnez, Zekiye Aksöz, Vedat Çolakoğlu, Mehmet Şahin.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.