İYİ Parti Menteşe İlçe Kongresi Yapıldı

Bu haber 12 Şubat 2018 - 23:49 'de eklendi ve 1.533 kez görüntülendi.

İYİ Parti Menteşe İlçe Başkanlığı 1. Olağan  genel kuruluna  partililerin yoğun katılımıyla Menteşe İlçe binasında gerçekleştirildi.

Muhittin Direk

İYİ Parti Menteşe İlçe Başkanlığı 1. Olağan genel kuruluna  partililerin yoğun katılımıyla Menteşe İlçe binasında gerçekleştirildi.

Kongreye İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ ve partililer katıldı. Menteşe delegeleri Av. Muhsin Erdem’in oluşturduğu listeye 33 kişilik asil ve 33 kişilik yedek yönetim kurulu üyelerini ve 69 kişilik il kongre delegelerini seçmek için oy kullandı. Av. Muhsi Erdem’in oluşturduğu yönetim kurulu adayları oy kullanan tüm delegelerin oyunu alarak seçildi.

İlçe Başkanı seçilen Av. Muhsin Erdem yapmış olduğu teşekkür konuşmasında şunları söyledi:

“Öncelikle Afrin’de 12 şehidimizin acısını yaşarken bu olağan kongremizi yapmak zorunda kaldığımız için çok üzüntülüyüz ve şehitlerimizden özür diliyoruz. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Kongreler siyasi partilerin, düğünleri ve bayramlarıdır. Ama bizler   almış olduğumuz 12 şehit haberi acısı sonrası, bu bayram ve düğün sevincimizi yaşayamadık. Çünkü şehitlerimizden gelen haber yüreğimizi yaktı. 26 Aralık 2017 tarihinde almış olduğumuz Menteşe İYİ Parti kurucu başkanlığı görevi sonrası, kurucu yönetim kurulumuzu kısa sürede oluşturarak hızla üye kayıtlarına başladık. Sonrasında yapmış olduğumuz delege seçimleri sonrası 1.Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirilmiş bulunuyoruz. Yönetimimizde her siyasi görüşten, her meslek dalından, her mahalleden kişilere yer vermiş bulunuyoruz. Çünkü biz İYİ parti olarak, amacı vatan sevdası olan, yolu iyiden geçen, kul hakkı yememeye amaç edinmiş herkese kapımızı açtık. Bizler yönetim kurulu olarak ‘özü ve sözü bir’ bireyler olarak bu yola çıktık. Hiçbir zaman seçimle gelmiş olduğumuz bu görevde, başka siyasi partilerde olduğu gibi siyasi menfaatlerimiz için koltuğumuza yapışıp kalmayacağız. Siyasi oyun peşinde olmayacağız. Yapmış olduğumuz bu görevde başarısız olduğumuzu hissettiğimiz anda, bu görevi layıkıyla yapabilecek arkadaşlara devretmeye daima hazır olacağız ve hazırız. Yine siyasi oyunların başladığı ve her ne sebeple olursa olsun kul hakkının yenmeye başladığı yerde, siyasete devam etmeyeceğimizin de bilinmesini istiyorum. Çünkü bizler İYİ parti olarak, iyi niyetle ve cesur bir yürekle bu yola çıktık” dedi.

İYİ parti Menteşe İlçe Yönetim Kurulu  şu isimlerden oluştu:

“Haydar Elgin, Bayram Koyuncu, Hayati Akgün, Selami Gümnay, Zümrüt Dinçer, Osman Koçar, Bilal Ergül, Nanifer Yaman, Mehmet Telli, Dilek Özmuk, Zülfiye Toprakçı, Ö.Fikri Demir, Meltem Dereli, Gülsen Güner Kızılkaya, Ertuğrul Asar, Mehmet Yıldırım, Ahmet Aydın, Mehmet Kalfat, Şerif Yıldız, Osman Gökçe, Mesut Çoban, Mustafa Onay, Mehmet Arslan, Ferhat Şeker, Ümmü Gülsüm Esen, Haldun Önal, Mehmet Sönmez, Hüseyin Yıldırım, Meltem Şengül Kıryaman, Ese Öztürk, Ali Kahraman, Yeliz Gökova, Murat Arslan.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.