İYİ Parti İl Başkanı İncilay Gezgin: “Kimin parasını kime veriyorlar”

Bu haber 10 Şubat 2018 - 0:10 'de eklendi ve 676 kez görüntülendi.

İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin, yaptığı yazılı açıklama ile AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’yi eleştirdi.

Metin Karakoç

İYİ Parti İl Başkanı İncilay Gezgin değişik konularda açıklamalarda bulundu. Yaptığı yazılı açıklamada Afrin meselesine de değinen Gezgin, ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini belirtirken, “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, mehmetçiklerimiz gerek yurt içinde, gerek yurt dışında Afrin’de, bölücü terör örgütü ile mücadele etmekte. Allah’ım güç kuvvet versin. Ülkemizin birliği, dirliği ve geleceği için gözlerini kırpmadan şehadet şerbetini içen şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve Milletimize başsağlığı diliyorum. Teröristlerle çatışmalarda yaralanan Mehmetçiklerimize de geçmiş olsun dileklerimle, bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum.” dedi.

İYİ Parti olarak yeni bir siyasal hareketle, “Türkiye İYİ olsun, Muğla İYİ olsun” diye yola çıktıklarını belirten İYİ Parti İl Başkanı Gezgin, “Milletimizi bizdensin, bizden değilsin diye bölen bir zihniyetin Ülkemizi ve Milletimizi ne hale getirdiğini görüyoruz. Memleketimizin huzuru, milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğini sağlamak için varız.” diyerek AK Parti İl Başkanı Kadem Mete’nin Yatağan’da yaptığı konuşmayı eleştirdi.

“Türkiye’de siyaset dili seviyesinin ne kadar düştüğünü hepimiz ekranlarda görüyoruz, izliyoruz. Ülke geneline yayılan bir virüs gibi yerel bazda da İl Başkanlıklarına varıncaya kadar her yeri sarmış durumda.” diyen İl Başkanı Gezgin şunları söyledi:

“Muğla İl Başkanı Kadem Mete bey Yatağan’da yaptığı konuşmada ‘Ne kadar ekmek o kadar köfte’ diyerek, Muğla’ya gönderilen Yatırım Destek parasını AKP’li Belediyelere verdiklerini, diğer Belediyelerin de bu paralardan alabilmesi için AKP’nin iktidara getirilmesi gerektiğini, Belediyeler AK Partide olursa ancak yardım yapabileceklerini söylemiş. Sorarım size kimin parasını, kime veriyorlar? Vatandaş dan alınan vergilerle toplanan paralar önceliğine ve ihtiyacına göre dağıtılması gerekirken, yandaş, kandaş olan Belediyelere paralar aktarılmakta. Vatandaştan vergi toplarken, geçmedikleri köprü için para alırken AKP’li veya başka partili bakılmaksızın vergi alınmakta, ama toplanan vergiler kendi yandaşlarına aktarılmaktadır. AKP’den yandaş olduğunu belirtir belge getirenler işe alınmakta, Devletin her kademesinde kendi yandaşlarını liyakata bakılmaksızın atamalar yapmakta, kul hakkı gözetmeksizin her türlü haksızlık yapılmaktadır. İYİ parti olarak biz bunlara ‘dur’ diyoruz, Milletimizin hakkını savunuyoruz.”

İYİ Parti İl Başkanı İncilay Gezgin açıklamasında son olarak şu görüşlere yer verdi:

“Muğla’lı hemşerilerime, Muğla’da yaşayan herkese sesleniyorum. Artık Muğla’da IYI Parti var. Muğla’da ve Türkiye’de yaşayan herkese eşit davranan İYİ Parti var. Gençlerimize sahip çıkacak, haksızlıklara dur diyecek, kadınlarımıza sahip çıkacak, eşit birey olmalarını sağlayacak, çocuklarımızın gelişmiş ülkeler düzeyinde eğitim almalarını sağlayacak, yaşlılarımızın da huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlayacak İYİ Partimiz var. Birileri artık bilsinler ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Parti Devleti değil, hukuk devleti olacak, ayrımcılığın ve ötekileştirilmenin olmadığı bir toplum olacağız.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.