İyi Bayramlar

Bu haber 14 Haziran 2018 - 2:25 'de eklendi ve 1.942 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

Hayati NİZAMOĞLU

 

Çok hareketli bir dönemden geçiyoruz. Türk demokrasi tarihinde de önemli bir dönemeci hep beraber yaşayacağız. Birkaç konudaki görüşlerimi paylaşmak istiyorum.

 

BAŞKANLIK SİSTEMİ

20 yıldır başkanlık sistemini savunuyorum. Sandıktan tek partili hükümet çıkmayınca , yapılan koalisyon pazarlıklarındaki kalitesizlik, belirsizlik büyük sorunlara yol açıyordu. Bu seçimlerde hükümeti ve başkanını halk seçecek. İttifaklar ile de, baraj sorun olmaktan çıktı. Seçmen hükümeti kimin oluşturmasını istiyorsa, oyunu ona göre kullanacak. Seçim ortamına bakınca sistemin benimsendiğini görüyorum. Eskiye döneceğiz söyleminin samimi olmadığını düşünüyorum. Bu sistemin tek sıkıntısı başkan ile meclis çoğunluğunun farklı çıkmasıdır. Böyle bir durumda da Cumhurbaşkanı liderliğini göstersin diyorum.

 

YAZLIK BAŞKENT

Yıllardır Muğla’nın Yazlık Başkent olması için yazıyor, girişimlerde bulunuyorum. Muhalefetin Okluk’u hedef alan söylemlerine üzüldüm. Bu isteğimiz siyasi bir istek değildi. Varsayın sayın Erdoğan dışında bir isim cumhurbaşkanı oldu. Seçilen kim olursa olsun Okluk’u yaz çalışmalarında kullanmalıdır. Dolayısı ile Okluk Devlet Konukevi’nin kullanılması, zaten Antalya’ya göre geri kalmakta olan Muğla için bir çıkış yolu olacaktır.

 

ORTAK AKIL

Menteşe 2. Basamak Devlet Hastanesi mücadelesi Muğla tarihinde örneği olmayan bir çalışmaydı. Basın ve sağlık sektörü temsilcileriyle toplantılar gerçekleştirdik. Bilimsel çalışmalar yaptık. Muğla Ortak Akıl Birliği (MAB) sorumluluk aldı. Tüm Muğla söylem birliği gerçekleştirdi. Siyasi iradenin desteğini aldık. Sonuçta Muğla kazandı. Demek ki, ortak akılda birleşirsek, ilimize Yüksek Hızlı Tren de dahil getiremeyeceğimiz hizmet yok.

 

Didişmeyelim, söylenmeyelim, tek yumruk olalım.

 

MİLLET PARKI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz verdiği, stadyumun yerine Millet Bahçesi yapılması vaadi gerçekleşirken, mutlaka eski garaj alanı da bu parka ilave edilmelidir. 20 yıldır bir çivi çakılmayan bu arazi, bırakın asli sahibinin park alanı olsun.

 

ŞİMDİ MATEMATİK ZAMANI

Haftaya Pazar erken genel seçimleri yapacağız. Pazar akşamı Muğla’dan ve ülke genelinden çıkacak sonuçlar siyasetçilerin karnesi olacak. Eğer bir parti yüzde olarak oyunu arttırdıysa, bu adayların ve teşkilatın sınavı geçmesi anlamına gelecek.

 

CHP Salı günkü mitingin enerjisini seçimlere taşıyacak. Ak Parti ise Bodrum, Milas ve Fethiye gibi oy deposu ilçelere ağırlık vermelidir. Bu seçimler aynı zamanda yerel seçimlerin istikametini de belirleyecektir.

 

SEVGİNİN GÜCÜ

Partisinde çeteleşmiş kişiler, sırtını siyasete dayamaya çalışanlar sabun köpüğü gibidir. Yenilmeleri kaçınılmazdır. Hangi partiden olursak olalım, aynı geminin içinde olduğumuzu unutmamalıyız. Sevginin gücüne inanalım. Bu duygularla bayramınızı kutlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Reşat Öztepe 14 Haziran 2018 / 13:07

Tüm Kalbimle yazınıza destek veriyorum. Önemsiyorum. Bayramınızı da tebrik ederim. sevgi ve saygı.