İtfaiye’ye eğitim sertifikası

Bu haber 21 Aralık 2016 - 0:16 'de eklendi ve 383 kez görüntülendi.

itfaiyeye-1Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye personeline Eğiticinin Eğitimi Kursu katılım sertifikaları Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün tarafından verildi.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye personeline Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yaşamboyu Öğrenme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Eğiticinin Eğitimi kursu verildi. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar tarafından dağıtıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yaşamboyu Öğrenme Uygulama ve Araştırma Merkezi hocaları Prof. Dr. Salih Uşun, Prof. Dr. İzzet Görgen, Doç. Dr. Bilal Duman, Doç. Dr. Sabahattin Deniz tarafından 21 Büyükşehir itfaiye personeline etkili sunum, öğrenmenin oluşumu, sunum uygulamaları, geri bildirim konularında bilgi verildi. 9 gün, 45 saat süren eğitimler sonunda katılımcılara sertifikaları Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi rektörü Mansur Harmandar tarafından verildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Raşit Çöl, itfaiye teşkilatı olarak Muğla genelinde hizmet veren bütün birimleri ile eğitim çalışmalarına büyük önem verdiklerini, vatandaşların en zor anlarında en kısa sürede yanlarında olmak için 7/24 görevde olduklarını söyledi. Muğla Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Ali Zağlı, Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet sunumlarında bilgiyi ön plana çıkarmak için sürekli eğitim faaliyetleri düzenlediklerini, 2016 yılında 42 farklı hizmet içi eğitimden 5367 personelin yararlandığını söyledi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yaşamboyu Öğrenme Uygulama ve Araştırma Merkezi hocaları Prof. Dr. Salih Uşun, eğitim alan itfaiye personeline derse katılımları, beyefendilikleri, etkileşim içinde oldukları için teşekkür etti ve 7/24 vatandaşların güvenliği için çalışan itfaiye teşkilatının eğitiminde kendilerinin de katkısı olmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar, eğitimin, öğrenmenin sınırının olmadığını, eğiticinin eğitimi kursunun bu nedenle çok önemli olduğunu, Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak bu tür yararlı faaliyetlerde birlikte çalışmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Büyükşehir belediyesi olarak hizmet alanlarının genişlediğini ve farklılaştığını, personeline mesleki ve kişisel gelişim alanında eğitim programları düzenleyerek vatandaşlara daha kaliteli hizmet vermeyi amaçladıklarını söyledi. Gürün; “Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan bütün personelimiz için alanları, meslekleri ve kişisel gelişimleri ile ilgili eğitim programları düzenliyoruz. Bizim için her arkadaşımızın yaptığı iş çok değerli. Personelimizin vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermesi, statik değil, dinamik olması ve üretebilmesi için bu tür eğitimlere büyük önem veriyoruz. İtfaiye teşkilatımızda görev yapan bütün arkadaşlarımıza güveniyorum. Görevlerini en iyi, en etkin şekilde yapmak için çalışıyorlar. Eğiticinin Eğitimi kursunun personelimize faydalı olacağına inanıyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak geniş bir coğrafyada farklı alanlarda vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımızın günlük yaşantısındaki yaşam kalitesini arttıran hizmetler olması nedeniyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversite’miz ile her konuda işbirliğine, ortak çalışmaya ihtiyacımız var. Muğla Sıtkı Koçman Üniversite’mizin değerli rektörüne ve hocalarımıza bu anlamda destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.