İtfaiyeye araç takviyesi

Bu haber 04 Mart 2015 - 0:37 'de eklendi ve 613 kez görüntülendi.

itfaiyeMuğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesine yeni alınan 9 yangına ilk müdahale aracı hizmete sunuldu.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı araç filosuna 9 yeni araç atıldı. Su ve köpük sıkma özelliği taşıyan 9 yangına ilk müdahale aracının tanıtımı İtfaiye Daire Başkanlığında yapıldı.

Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Fedai Erdemli de katıldı.
Törende konuşan Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Raşit Çöl, araç filosuna yeni katılan 9 yangına ilk müdahale aracının 9 ilçedeki İtfaiye Grup amirliklerine dağıtılacağını açıkladı. Çöl, “Araçlarımızın alımında sayın Büyükşehir belediye Başkanımız Osman Gürün’ün katkıları çok büyük. Yeni alınan yangına ilk müdahale araçlarımız 300 litre su, 60 litre köpük kapasiteli ve 40 metrelik tek parça, uzun, hafif basınca dayanıklı hortuma sahip. Filomuza yeni katılan araçlar ile birlikte araç sayımızı 140’a çıkardık. İtfaiye Daire Başkanlığı olarak 13 ilçemizde Grup Müdürlükleri ve 25 noktadaki istasyon ile hizmet veriyoruz” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise, Muğla’nın özellikle yaz aylarında çok önemli yere sahip olduğunu belirterek, “İnşallah yeni aldığımız araçları kullanmak zorunda kalmayız. Muğla’da özellikle yaz aylarında yangınların yoğun yaşandığı bir olması nedeniyle yeni hizmete giren araçlarımız daha kısa sürede vakalara müdahale edebilecek. Biz Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ile uyum içinde çalışıyoruz. Kırsal alanda olsun, arazide olsun birbirimizi tamamlayan iki kurumuz. İnşallah bu araçları kullanmak zorunda kalmayız ve personelimiz de deneyimlerini bu araçlar üzerinde eğitim yaparak geliştirir” dedi.
Konuşmaların ardından yeni hizmete alınan yangına ilk müdahale aracı kısa bir gösteri sundu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.